Дегустаційний конкурс пива та сидрів East European Beer Award: популяризуємо крафт і підвищуємо культуру споживання пива

 Дегустаційний конкурс пива та сидрів East European Beer Award: популяризуємо крафт і підвищуємо культуру споживання пива

Українське крафтове пиво розвивається в останні роки шаленими темпами. Число мікро-, міні-, малих і середніх пивоварень, за приблизними оцінками, сягнуло двохсот. Пивовари активно шукають нові стилі, придумують рецептури, опановують сучасні технології, щоб дивувати споживачів унікальним авторським продуктом. Власне, переконатися в масштабності крафтового руху в Україні можна під час Міжнародного Дегустаційного конкурсу East European Beer Award, який у 2021 році East European Beer Award конкурс святкує п’ятиріччя. Ювілейний Дегустаційний конкурс пива та сидрів відбудеться 31 березня – 1 квітня 2021 року, захід приймає готельно-ресторанний комплекс «Айвенго».

П’ятий конкурс, за попередніми оцінками, стане ще більш масштабним не тільки за кількістю учасників і зразків, а й за пивними стилями – пивоварні змагатимуться у 22 категоріях. А саме, – Pale Lager, Pale Lager Special, India Pale Lager, Dark Lager, IPA, Double IPA, Experimental IPA, Pale ale, Porter/Stout, Porter/Stout Special, Sweet Stout, Weizenbier, Witbier, Flavor Beer (Herbal/Ginger/Root/Gruit), Belgian Style Ale, Belgian Strong Ale, Red/Amber/Semi dark, Sour/Wild, Special Beer,  Non-alcoholic Beer, Sweet Cider, Dry Cider.
Організаторами пивного змагання є медіагрупа «Технології та Інновації» спільно з Українським об’єднанням пивних сомельє Київська Пивна Ліга.

Результати чотирьох попередніх конкурсів свідчать про те, що East European Beer Award – це не просто пивне змагання. Захід, розширюючи горизонти споживання та виробництва, рухає вперед не тільки пивну галузь, а й у цілому підвищує культуру споживання напоїв, популяризує якісне пиво як вишуканий натуральний напій. Кожного року в Дегустаційному конкурсі беруть участь усе більше пивоварів, географія його кордонів впевнено розширюється.

– За ці роки конкурс East European Beer Award став масштабним заходом, який не просто дає оцінку пиву, а й об’єднує всю галузь. Це підтверджує збільшення рік у рік кількості учасників: стартувавши з 34 пивоварень у 2017 році, конкурс поєднав на дегустаційному майданчику 85 пивоварень у 2020 році. Але своєю головною місією ми вважаємо, насамперед,  сприяти поширенню знань про крафтове пиво, популяризації натурального високоякісного напою й утвердженню його як елітного. Конкурс також повинен спонукати пивоварні виготовляти високоякісний продукт і успішно конкурувати на ринку з масовим пивом та пивом з-за кордону, – зазначає співзасновник медіагрупи «Технології та Інновації», автор ідеї конкурсу Катерина КОНЄВА.

Незмінними залишаються базові принципи конкурсу – прозорість, незалежність та об’єктивність. Організатори акцентують, що вони не варять пиво, а лише сприяють розвитку пивоваріння і популяризації пива як натурального, вишуканого напою. Місце проведення Конкурсу також є вільною територію – готельно-ресторанний комплекс «Айвенго» не має власної пивоварні і не бере участі в конкурсі. А найголовніше, система оцінювання зразків пива побудована максимально прозоро, відкрито і зрозуміло. Будь-хто може перевірити виставлені оцінки, порівняти те чи інше пиво з іншим у даній категорії, а ще – отримати кваліфіковані консультації від експертів.

Реєстрація зразків пива розпочалася 1 листопада 2020-го й триватиме до 26 березня 2021 року.
Головна умова для участі в конкурсі – це високоякісне та унікальне пиво. Організатори не дискримінують пивоварів за обсягами виробництва та рівнем обладнання, не ділять виробників на малих, середніх та великих.

До участі в Дегустаційному конкурсі East European Beer Award запрошуютьcя пивоварні з України та закордону, контрактні пивовари, а також компанії-імпортери пива, зі зразками пива іноземних компаній.

Дегустацї відбудуться 31 березня -1 квітня в Рівному, на базі готельно-ресторанного комплексу «Айвенго», де конкурс East European Beer Award отримав постійну прописку.

Конкурс пройде за підтримки потужної Асоціації сомельє України, з участю експертів міжнародного рівня. Незалежним спостерігачем на East European Beer Award 2021 є патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери», яка виступає гарантом якісного та незалежного опрацювання результатів конкурсу та прозорості його проведення.
 
До суддівської колегії запрошуються пивовари, технологи, власники пивоварних підприємств, представники торговельних і ресторанних мереж, пивних ресторанів, барів та пабів, дегустатори, дистриб’ютори, пивні ентузіасти.  
 
Завершуватиме другий день дегустацій, 1 квітня, дружня вечеря для учасників та пивних суддів з обговоренням конкурсу, зразків, тенденцій ринку. Адже East European Beer Award – це не тільки конкурс, а й єдиний у країні майданчик для живої аналітики, масштабного зрізу ринку та обміну думками.
 
Церемонія нагородження V Дегустаційного конкурсу East European Beer Award відбудеться через три тижні, на найбільшому в Україні зібранні професіоналів пивного ринку, X Форумі пивоварів та рестораторів 22 квітня 2021 року у Дніпрі. Організатори підготують зразки нагород, в яких вказуватиметься назва пивоварні, категорія та назва переможного пива. Це буде цінна нагорода, що стане справжньою окрасою колекції призів пивоварні на довгі роки й ефективним інструментом для підвищення продажів продукції. А сам Форум пивоварів стане ще одним підтвердженням потужного розвитку крафтового руху в Україні, оскільки заряджає сотні людей на підприємництво, створення і розвиток власного бізнесу, даючи поштовх українській економіці – за прикладом світових лідерів пивоваріння.
 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар