Дегустаційний конкурс і конференція, присвячені Винам Срібної Землі, відбудуться 29–30 червня в Мукачеві

 Дегустаційний конкурс і конференція, присвячені Винам Срібної Землі, відбудуться 29–30 червня в Мукачеві

29–30 червня відбудеться дегустаційний конкурс «Вина Срібної Землі» та конференція «Вина Срібної Землі: філософія, стратегія та перспективи розвитку ГЗ». Обидва заходи організовує Асоціація виноградарів виноробів та дистиляторів Закарпаття разом з IPRSA (проєкт ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства») та FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН). Дегустаційний конкурс та конференція будуть спрямовані на те, щоб довести важливість ГЗ «Вина Срібної Землі», окреслити особливості теруару та стилістичні відмінності вин, об’єднаних цією назвою. Журнал «Напої. Технології та Інновації» – інформаційний партнер дегустаційного конкурсу та конференції.

Як зазначає голова ГС «Асоціація виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття» Олександр Гарновдій, мета конференції – розповісти учасникам, звідки сягають корінням Вина Срібної Землі, обґрунтувати важливість саме такої назви для ГЗ, продемонструвати характеристики цих вин, окреслити сортову базу та майбутні кроки з утвердження та популяризації цих вин.

У конференції візьмуть участь винороби, науковці, представники мистецьких кіл не тільки із Закарпатської області, а й з усієї України. У програмі конференції – виступи на різноаспектні теми. Наприклад, Олександр Шершун, голова «Асоціації фахівців туристичного супроводу Закарпаття» наведе історичну довідку про Вина Срібної Землі. Зараз він виконує бойові завдання з захисту України на передовій, тому виступить онлайн та розкаже про філософію та історичні корені Вин Срібної Землі.  

Степан Зозуля, старший викладач кафедри плодоовочівництва і виноградарства Ужгородського національного університету, під час виступу розповість про сортову базу Вин Срібної Землі. Доповідь експертки IPRSA Юлії Булаєвої буде присвячена аналізу територіальної бази Вин Срібної Землі. Експертка IPRSA Юлія Прохода розповість про правові аспекти географічного зазначення «Вина Срібної Землі». Ален Панов, завідувач кафедрою міжнародної політики Ужгородського національного університету, проаналізує Вина Срібної Землі в контексті міжнародних економічних відносин. Також у програмі – виступи членів Асоціації сомельє України, котрі проаналізують специфіку ароматів і смаків Вин Срібної Землі.

Програма конференції буде максимально різностороння, націлена на те, щоб розкрити філософію та сутність Вин Срібної Землі.

Дегустаційний конкурс «Вина Срібної Землі» відбудеться за день до конференції. Члени дегустаційної комісії конкурсу – фахівці з Румунії, Угорщини, Грузії та члени Асоціації сомельє України. Директор конкурсу – професор Наталія Каменєва; міжнародний спостерігач (представник FAO) – професор Оксана Ткаченко. Дегустаційна комісія буде розділена на 2 групи: окремо для оцінювання білих вин і окремо – для червоних. За регламентом OIV, всі вина перед конкурсом пройдуть хімічний аналіз. Його проведе партнер конкурсу – представник компанії Anton Paar в Україні.

За словами Олександра Гарновдія, це останній конкурс, у якому можуть взяти участь усі охочі. У наступних конкурсах зможуть взяти участь тільки ліцензовані виробники, оскільки Асоціація виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття бореться за те, щоб Вина Срібної Землі оцінювали виключно у правовій площині. 

Результати конкурсу будуть оголошені в день його проведення. Нагородження переможців відбудеться в Мукачівському замку Паланок після конференції.

Місце події: місто Мукачево, вул. Миру 2.

Вперше дегустаційний конкурс «Вина Срібної Землі» відбувся у 2023 році. Тоді у конкурсі взяли участь 30 виробників з усієї області, які надали близько 150 зразків вина. Детальніше про минулий конкурс читайте за посиланням.

Детальніша інформація про конференцію та конкурс буде публікуватися на фейсбук-сторінці.

Довідки – за телефоном 0503179452 (Олександр Гарновдій)

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті