Чим новозеландський Совіньйон Блан відрізняється від французького?

 Чим новозеландський Совіньйон Блан відрізняється від французького?

Новозеландський Совіньйон Блан відрізняється від французького чи іншого не так через ґрунт, як через технологічний підхід. Про це розповіла відома фахівчиня-виноробка Марія СКОРЧЕНКО впродовж благодійної лекції на тему «Світові війни та виноробство. Історичний екскурс у нашу сучасність».

– У Новій Зеландії дуже холодні ночі й дуже теплі дні. Добова різниця температур може становити 17-20 градусів. За таких великих перепадів температури вино дуже добре зберігає кислотність та розвиває ароматику. Але головна різниця між вином Совіньйон Блан Франції та Нової Зеландії – не стільки ґрунт чи мікроклімат, скільки підхід до його виготовлення. Бо це найтехнологічніші вина. Ми хімічним методом визначаємо потенційно допустимий вміст конкретної ароматичної речовини ще на стадії винограду і з цією цифрою перероблюємо виноград. Коли я робила вино в Україні, то одягала робочий одяг, їхала на виноградник, збирала виноград, своїми руками вичавлювала сік, розводила дріжджі й робила вино. У Новій Зеландії я сиджу за комп’ютером, переді мною – 3 монітори, і я керую цифрами, – розповіла Марія Скорченко.

За словами фахівчині, у молодих французьких виробників зараз виникла ідея робити такий Совіньйон Блан, який буде нагадувати новозеландський.

Лекція Марії Скорченко відбулася 27 серпня за сприяння волонтерського проєкту Bavovna help, який створений для підтримки бійців ЗСУ — групи розвідників «Буря». Ініціатори проєкту Bavovna help проводять онлайн-лекції, а всі зібрані кошти спрямовують на допомогу «Бурі».

Подивитися минулі лекції в записі та майбутні, а також долучитися до благодійного збору коштів можна за посиланням: Bavovna Help.

Читайте також:
Із якої деревини виготовляють бочки для витримки вина та інших напоїв?
Олександр КОРНІЮК, «Престиж-Груп»: Для нас головне – це якість нашого вина!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті