Чому пляшка Noalese – вдалий вибір для ексклюзивних дистилятів

 Чому пляшка Noalese – вдалий вибір для ексклюзивних дистилятів

Провідні виробники як крафтової, так і масової алкогольної продукції завжди зважають на те, що вдало підібрана тара для напою дає змогу зосередити увагу споживача на його стилі, особливостях та якості. Відтак вибір пляшки та корка – справа не менш відповідальна, аніж розробка рецептів ексклюзивних напоїв. Благо, вибирати є з чого, адже виробництво тари розвивається нині досить стрімко. Ну а деякі зразки продукції скловиробників претендують на особливу увагу з огляду не лише на  якість, а й на особливу витонченість. Серед таких – нова пляшка Noalese від ТОВ «Mekoglass», що підкорює поєднанням сучасного дизайну та струнких античних форм.

Витончена, зручна та якісна

Компанія Mekoglass – флагман українського виробництва пляшок із тривалим досвідом роботи та цікавими інноваційними розробками. Проєкти, які вже втілили на підприємстві, – це результат поєднання тривалого навчання й досвіду, зауважує засновник компанії Mekoglass В’ячеслав ШИШ. Про тонкощі виробництва скла В’ячеслав знає з дитинства, адже нині успішно продовжує батьківську справу.

– Мій батько 26 років пропрацював на склозаводі, і я свої перші професійні кроки робив саме на склозаводах. Згодом упродовж двох років навчався в Німеччині, опановуючи тонкощі дизайну скловиробів та пляшок зокрема. Повернувшись до України, продовжив працювати в цьому напрямку, розробляючи дизайн пляшок для різних скловиробників. Тому скло – дуже близький мені матеріал. Коли ж згодом проаналізував ситуацію на цьому ринку в нашій країні, то зрозумів, що у сфері крафтового виробництва напоїв та й у цій галузі загалом маємо брак різноманіття пляшок. Звісно, вони є, однак мало чим різняться між собою: у більшості пропонуються однотипні та стандартні пляшки, – розповідає В’ячеслав Шиш.

Особливо актуальне різноманіття тари у крафтовому виробництві алкогольних напоїв. Тим паче після легалізації ринку дистилятів, коли виробники міцних напоїв прагнуть презентувати свій продукт як оригінальний та індивідуальний. Зазвичай споживач купує «очима», тому крафтові напої, у виробництво якого вклали душу й чималі кошти, повинні вирізнятися на тлі масмаркету, щоб зрештою привабити покупця і переконати його придбати саме цей продукт.

Тож В’ячеслав Шиш, маючи чималий досвід співпраці з різними українськими та закордонними брендами, а також багато нагород за дизайн, зрештою взявся за роботу над пляшкою, що може втілити побажання крафтових виробників міцних напоїв. Результатом цієї праці стала Noalese– пляшка, у якій гармонійно поєдналися лаконічність, витонченість та висока якість.

Назва цього скляного виробу перегукується з найменуванням італійського муніципалітету  Ноале. Адже фахівець прагнув надати новій пляшці італійського шарму, попередньо детально проаналізувавши особливості дизайну таких скловиробів у цій країні. Він самотужки розробив усі креслення й дизайн виробу, відповідно до яких і виготовили першу партію Noalese. Новинку одразу ж реалізували для виробників крафтової продукції.  

Завдяки широкому горлу пляшка Noalese дуже вдало підходить для ексклюзивних дистилятів. Розливати в неї можна будь-які міцні напої – джин, горілку, різноманітні наливки. Виготовлена вона зі скла високої якості. Утім, найголовнішою перевагою цієї тари є саме її новизна. Тому ця пляшка вдало вирізняється серед стандартних зразків. Наразі клієнтам пропонують Noalese об’ємом 0,5 літра, а пляшка 0,7 літра поки що перебуває в процесі виготовлення.

Ідеальне поєднання з інноваційними корками

Із пляшкою Noalese вдало та естетично поєднуються інноваційні корки від провідної італійської компанії Tapi. Виробники напоїв можуть підібрати оптимальний тип корка з огляду на особливості напою чи побажання щодо дизайну й функціональності, наголошує В’ячеслав Шиш.

– Це можуть бути звичайні корки з синтетичною ніжкою, пластиковим чи дерев’яним верхом. Усі корки Tapi ідеально «співпрацюють» з нашими пляшками. Пляшки з корками ми тестуємо в лабораторії за різних умов – за мінусової температури і за плюс 40 ℃. Це важливо для того, щоб уникнути протікання. Взагалі ж я маю ідею, що допоможе виробникам крафту підібрати оптимальний для них варіант. Вони можуть замовити зовсім невелику партію Noalese, натомість ми одразу ж запропонуємо для неї варіанти корків від компанії Tapi, – зазначає фахівець.

Наразі новий виріб від Mekoglass вже використовують українські виробники алкогольних напоїв. Зокрема, підприємство «Дистилерія Ентузіаст» із м. Дніпро, гуцульська крафтова броварня «Ципа». Водночас поступово налаштовується виробництво виробу для ринків Грузії та країн Балтії. Відтак нова пляшка вже набуває пізнаваності.

Вартість пляшки залежить від її тиражу. Зазвичай мінімальне замовлення  становить близько 1000 одиниць продукції. Однак «на пробу» крафтовики можуть придбати й менші партії.

У компанії Mekoglass працюють також над новими розробками, котрі сподіваються реалізувати вже цьогоріч. Попри важку ситуацію та залежність від постачальників сировини, розвиток підприємства триває.

– Перспективи нашої справи передусім залежать від розвитку українських крафтових дистилерів. Ми прагнемо їх підтримувати, пропонуючи якісні пляшки й корки для виробництва. Водночас сподіваємося на підтримку з їхнього боку. Маємо намір активно розвивати й експортний напрямок. Тому дуже сподіваюся, що скоро бачитиму продукцію, розлиту до пляшок від Mekoglass, на поличках крамниць у різних місцях, – зауважує В’ячеслав Шиш.

Виробникам напоїв, котрі обирають тару для своєї продукції, фахівець радить передусім зважати на особливості напоїв. Зокрема для газованих напоїв не варто обирати пляшку квадратної форми. Пляшка повинна бути круглою та мати достатню товщину стінок. Існують і певні світові тенденції у дизайні тари. Скажімо, тип горла у пляшках для віскі відрізняється від його типу у ємності для джину. Утім, світові тенденції у цій сфері змінюються досить стрімко. Та, попри все, фахівці Mekoglass їх ретельно відстежують і беруть до уваги у своїй роботі.

– Багато років поспіль працюючи зі склом, я намагався втілити в ньому цікаві ідеї. Звісно, спроєктувати можна багато чого, а от виготовити важче, бо скло «не терпить» багатьох форм. Проте ми маємо досвід, бажання і натхнення. Тому наближаємо перемогу України й сподіваємося на наш подальший сталий розвиток та зростання асортименту, – каже засновник підприємства.

Контакти
ТОВ «Мекогласс»
79005, Львівська обл.,
м. Львів, вул. Івана Франка, б. 23, офіс 41
elmira.shysh@gmail.com
+38 068 041 15 19

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті