Чеська пивоварня зварила пиво на основі води, яку отримали з повітря

 Чеська пивоварня зварила пиво на основі води, яку отримали з повітря

Чеська пивоварня Radegast зварила пиво на основі води, яку було отримано з повітря. Пиво отримало назву Radegast Futur. Його зварили всього 200 літрів.

Radegast Futur — це пиво міцністю 5,3%. Створити незвичайний сорт вдалося завдяки інноваційній технології збирання води, яку розробила чеська компанія Karbox спільно з Чеським технічним університетом, пише Рosteat із посиланням на Prague Morning.

Мобільний комплекс під назвою EWA дозволяє отримати воду навіть із дуже сухого пустельного повітря — в таких умовах пристрій може отримати 25-30 літрів води на день, і до 50-70 у більш вологому кліматі.

Пристрій набагато ефективніший, ніж його конкурент — проєкт SOURCE Global, який отримав фінансування від Білла Гейтса. В основі пристрою лежить абсорбуючий матеріал, який поглинає воду з повітря, а потім за допомогою нагрівання, охолодження та конденсації її збирає. EWA можна помістити в контейнер розміром 120 на 120 см та поставити на шасі. Електроенергію для руху та вилучення води дають сонячні панелі. Пристрій протестували в австралійській пустелі: у віддалених селищах у глибині країни питна вода може коштувати до 5 австралійських доларів за літр, а вода, отримана за допомогою EWA, коштує вп’ятеро дешевше.

Якість води перевірили у лабораторії: вона відповідає стандартам для дитячого споживання. Крім Австралії, на думку розробників, їхня технологія буде потрібна на Близькому Сході, в Африці, пустельних районах Південної Америки. Дефіцит води може торкнутися і Чехії, попереджає пивоварня Radegast. У середньому у світі на виробництво літра пива витрачається 4,5 л води, у середньому у Чехії – 3,5 літра. Radegast вдалося скоротити витрату до 2,29 л, що на 10% менше, ніж у 2010 році.

Читайте також:
«Волинський Бровар»: «Ми не конкуруємо з масовим пивом, а просто робимо свою справу»
«Броварня на Грушевського» у Рівному: якісне пиво, смачні страви та затишна атмосфера

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті