Червона революція в Австрії. Високоякісні вина чудових урожаїв
Відомо, що Австрія виробляє білі вина світового класу. Проте в останні роки австрійські червоні теж потрапляють в заголовки газет завдяки своїм найвищим міжнародним рейтингам. Zweigelt, Blaufränkisch, Sankt Laurent виробляють соковиті, стиглі червоні вина, повні фруктів і з усією типовою свіжістю австрійських вин, повідомляє austrianwine.
Завдяки теплим літнім і золотим осіннім місяцям виноград у класичних регіонах червоного вина – насамперед у Бургенланді, а також у Карнунтумі та Терменрегіоні – досяг оптимальної стиглості. Це дозволило виноробам використати весь потенціал своїх сортів винограду та терруарів, виробляючи винятково потужні червоні вина з видатною структурою та глибиною смаку.
Оксамитовий червоний з ніжною пряністю
Говорячи про австрійські червоні вина, такі як Цвайгельт (Ротбургер), то сьогодні це схрещування Блауфренкіша та Санкт-Лорана вирощується приблизно на 6000 гектарах землі, а це майже на половині площі червоних сортів вина в Австрії. Zweigelt —це глибокі фруктові аромати морелло та темної вишні в поєднанні з конфі з лісових фруктів. Подається трохи прохолоднішим, легкий цвайгельт також є ідеальним напоєм влітку. Зі старінням дубильні речовини стають ще більш витонченими, а смаковий профіль посилюється нотами мокко та шкіри.
Зріла продуктивність: один найкращий вінтаж за іншим
Ідеально витримані червоні вина історичних урожаїв 2017, 2019 і 2021 років все ще доступні, а також вина з делікатними фруктовими нотками 2020 і 2016 років. Тим, хто віддає перевагу чомусь, що має більший ефект у келиху, варто розглянути щільний і потужний вінтаж 2018 року.
Характер, характер, характер
Блауфренкіш (Blaufränkisch) – зробив Австрію однією з провідних країн з виробництва червоного вина. Як пізньостиглий сорт, Блауфренкішу особливо підходить тепле літо та м’яка осінь. Це дозволяє його безпомилковій основі, чіпким танінам і яскравій свіжості дозріти до досконалості, дозволяючи йому розвинути глибокі аромати темних ягід, пряну, димну мінеральність і час від часу яскраву квіткову ноту.
Витончений виноград з цукровою гальмою
Третій сорт, який відіграє ключову роль серед австрійського червоного вина, — Санкт-Лоран. Виноград, створений для зміни клімату, оскільки він має природний сорт «цукрового гальма». В результаті вина ніколи не бувають надто важкими, натомість розвиваючи незрівнянну елегантність і витонченість. Вони м’які та фруктові, майже шовковисті на смак, з ароматами темних лісових фруктів, вишні та відтінком лісової підстилки, що нагадує славетний Піно Нуар.
А якщо одного сорту недостатньо…
Австрійські винороби часто використовують Цвайгельт або Блауфренкіш як основу, доповнюючи Мерло або Каберне Совіньон. А шанувальники класичних бургундських сумішей кюве також знайдуть в Австрії те, що вони шукали – за набагато привабливішими цінами.
Настав час австрійських червоних вин
Австрійські червоні вина є ідеальними партнерами для різноманітних страв, таких як дичина, яловичина або гострі сири, як відомо. Але червоні вина також покращують страви, що містять овочі, гриби або бобові, смажені на грилі, особливо якщо ви обираєте вишукане фруктове вино Zweigelt або Sankt Laurent.
Про австрійське вино
Австрійська рада з маркетингу вина (Austrian Wine), розташована у Відні, є національним сервісним органом для австрійської виноробної промисловості. Його було засновано в 1986 році з метою стратегічної підтримки, координації та підтримки якості та продажів. Метою компанії є збереження високих часток австрійського вина на внутрішньому ринку. У той же час він також прагне збільшити експорт вина, зосереджуючись на створенні вартості.
Читайте також: «Асканія Бевериджиз»: якість безалкогольних та слабоалкогольних напоїв, підтверджена часом
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Пиво. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Напої. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95
16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92
583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16
692, oksana.buh.ti@gmail.com
Передплата триває!