«Чернігівське»: 30 років з Україною
«Чернігівське», улюблене пиво мільйонів українців, цього року відзначає 30- річний ювілей. А з*явилося воно як подарунок від пивзаводу рідному Чернігову в 1988 році, коли місто відзначало свій 1300-й ювілей.
Пивкомбінат «Десна» в Чернігові розпочав свою діяльність у 1976-му і випускав усім відоме «Жигулівське». «Чернігівське» було першим у СРСР пивом, рецептура якого розроблена відповідно до європейських стандартів. Першим пивом нової торгової марки стало «Чернігівське Світле». Воно швидко почало завойовувати ринок, але справжній прорив стався восени 1998 року, коли по телебаченню вперше показали рекламний ролик «Косарі». Він отримав відмінні відгуки аудиторії, а його музика та образи стали впізнаваними вже через три тижні після виходу на екрани.
На початку 2002 року на телебаченні стартувала кампанія «Якість — наша пристрасть!», у роликах якої майстерність пивовара «Чернігівське» порівнювалася із вміннями теслі. Тема майстерності фахівців і високої якості продукції стала головною в рекламній кампанії 2003 року, коли бренд провів паралель із професіоналізмом братів Кличків.
У 2003 році вийшло перше в Україні «біле» нефільтроване пиво — «Чернігівське Біле». Щоб познайомити українців з новим сортом, були створені телеролики, в яких фахівці «Чернігівське» радили пити «біле» нефільтроване зі спеціального келиха, наливаючи напій частинами. У червні 2004-го лінійка «Чернігівське» поповнилася новим сортом, який отримав назву «Біла Ніч». Темне нефільтроване пиво з особливим насиченим смаком стало логічним продовженням «Чернігівське Біле».
Нова рекламна кампанія «Чернігівське», запущена в цей період, підкреслювала той факт, що бренд сприймався споживачами «мужнім», а сам продукт — як «якісне пиво в своїй ціновій категорії». Ролики зі слоганом «Краще разом» демонстрували героя, який долав труднощі, щоб насолодитися кухлем пива в колі друзів. Цією кампанією бренд підкреслював такі поняття, як сила, завзятість, самоповага та дружба.
У 2004 році, напередодні старту XXVIII літніх Олімпійських ігор, бренд запустив ТВ-ролик на підтримку олімпійської збірної команди України. У ньому знялися Володимир і Віталій Клички, Олег Лісогор, Олексій Колокольцев, Юрій Білоног, які поділилися своїми поглядами на перемогу і її досягнення. Принципи, висловлені відомими спортсменами, були покликані обєднати збірну команду і надихнути її на перемогу. Так «Чернігівське» стало брендом, що об`єднує людей для досягнення однієї великої мети.
У серпні 2006 року «Чернігівське» спільно з благодійною організацією «Фонд братів Кличків» розпочало соціальну програму «Підтримаємо освіту разом!». Вона була приурочена до 15-ї річниці незалежності України та спрямована на підтримку студентства. З кожної пляшки «Чернігівське», купленої у серпні 2006 року, 5 копійок відраховувалися на створення грошового фонду на 100 стипендій для найталановитіших студентів з 10 університетів України.
Восени 2008 року «Чернігівське» було оголошене преміум-спонсором національної збірної України з футболу. Це стало важливим кроком у розвитку спортивної платформи бренда, яка почалася з підтримки боксу та олімпійської збірної. За дослідженнями ринку, до кінця 2007 року «Чернігівське» стало брендом №1, який асоціювався з підтримкою футболу.
2010 рік бренд зустрічає в новому статусі — як офіційний спонсор чемпіонату світу з футболу FIFA – 2010 на території України, ставши першим українським брендом-партнером FIFA. У 2011-му і 2012-му «Чернігівське» акцентувало увагу українців на питаннях національної ідентичності та власної історії. Для цього був створений телеролик «Чернігівське — народжене в Україні», в якому порушувалися теми патріотизму, мужності, хоробрості, жаги до життя зі смаком свободи.
У 2015 році «Чернігівське» взяло на себе місію нагадати, що і в сучасному суспільстві, що постійно змінюється, завжди знаходиться місце українській пісні як частині традиційної культури. Національні мотиви близькі кожному, адже вони і сьогодні продовжують звучати в навушниках та серцях багатьох українців.
У 2018-му, ювілейному для «Чернігівське» році, бренд задумав переосмислити ідеї, які намагався донести всі ці роки. Він, як і раніше, вірний традиціям і рецептурі, за якою була зварена перша партія «Чернігівське» 30 років тому. Але суспільство змінюється, а разом з ним і культура споживання пива, і філософія проведення дозвілля. В рамках нової кампанії «Вірю — значить можу!» бренд презентував і новий дизайн упаковки «Чернігівське». Він став більш сучасним і стильним, зберігши при цьому найбільш впізнавані елементи.
Наприкінці серпня 2018-го на XXI Міжнародному конкурсі якості пива, безалкогольних, слабоалкогольних напоїв, мінеральних і питних вод, солоду пивоварного в рамках Всеукраїнської акції «Свято пива», яку проводить асоціація «Укрпиво», компанія AB InBev Efes удостоїлася 14 нагород. З них «Чернігівське» отримало відразу шість, причому золотими медалями бренд був відзначений у двох найпопулярніших категоріях: «світле» та «лагер».
«Роль і значення такого бренда, як« Чернігівське », складно переоцінити як для бренд-портфоліо самої компанії AB InBev Efes, так і для національного ринку нашої країни, — говорить Денис Хренов, в.о. генерального директора AB InBev Efes в Україні. — Ось уже тридцять років саме «Чернігівське» підтверджує статус «народної марки» пива в Україні. Фірмовий смак і візуальний образ «Чернігівське» повністю відповідають своєму статусу: українське пиво європейської якості».
Як і 30 років тому, «Чернігівське» вариться на пивзаводі «Десна». У 1996 році це підприємство першим увійшло до складу компанії «САН ІнБев Україна». У перші 10 років компанія інвестувала в завод близько 80 млн євро, при цьому виробничі потужності зросли більш ніж у 3 рази. Саме на пивзаводі «Десна» в 1998 році було зварене перше ліцензійне пиво України — Taller. У 2001 році почався випуск відомого бельгійського Stella Artois, а ще за кілька років — німецького Becks. Цікаво, що всього за одну годину на пивзаводі автоматично наповнюють, закривають і наклеюють етикетки на 20-36 тисяч пляшок пива.
Пивзавод «Десна» — підприємство прогресивне. Тут діють правила, дотримуючись яких кожен співробітник долучається до досягнення глобальних цілей AB InBev Efes із захисту довкілля. Одне з них — роздільний збір сміття. А ще працюють правила використання біогазу, економії електроенергії та води. Для порівняння: якщо за часів СРСР на виробництво одного літра продукції витрачалося 7 літрів води, то зараз удвічі менше — 3,5 літра.
«Через три десятки років «Чернігівське» і досі є лідером ринку та відповідає незмінно високою якістю на визнання мільйонів українців. Бренд неухильно дотримується своєї мети, яка звучить так: об`єднувати людей, щоб робити світ кращим», — сказала Оксана Федорченко, головний пивовар Чернігівського заводу.