Через карантин в Україні обвалились ціни на “шкільне” яблуко

 Через карантин в Україні обвалились ціни на “шкільне” яблуко

В квітні ціни на українське яблуко т.з «шкільного» калібру (6+) впали в 1,5 раза. Причиною такого різкого зниження стало закриття закладів громадського харчування на карантин.

«Ринок дрібного яблука має свою специфіку: на ринках та у супермаркетах воно важко продається, головні його споживачі – державні та комерційні заклади громадського харчування. Сьогодні санаторії, пансіонати, школи та дитячі садочки закриті на карантин, тобто головний канал збуту «шкільного» яблука практично не працює, тому і ціни пішли до низу. На майданчиках гуртових ринків частка дешевого «шкільного» яблука постійно зростає, тому на ціни посилюється також і в сегменті яблука більшого калібру», – розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

Станом на 16 квітня на майданчику ОРСП «Шувар», найбільшого у Західному регіоні України гуртового ринку, «шкільне» яблуко пропонується по 5,5-6,5 грн/кг, ще місяць тому таке яблуко коштувало не дешевше 7-8 грн/кг. Яблука більшого калібру (7+) коштують майже у 2 рази дорожче.

Слід також зазначити, що у квітні 2020 року середня вартість десертного яблука залишається майже в 2 рази вищою від аналогічного періоду минулого року. Зростання ціни пов’язане із зниженням врожаю яблука в Україні у 20219 році.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар