Через аномальну спеку в Іспанії збирають урожай винограду вночі

 Через аномальну спеку в Іспанії збирають урожай винограду вночі

В Іспанії урожай винограду збирають уночі, із ліхтариками на голові. Причина цього – аномальна спека, через яку деякі компанії, як-от Bodega Andres Morate, окрім того, розпочали збір урожаю на кілька тижнів раніше.

Зазвичай у Bodega Andres Morate урожай збирають у середині вересня, але цього року збір розпочали 24 серпня. За словами засновників компанії, це літо – одне з найважчих в історії.  Хоча виноград ріс рясно, спека зробила його менш соковитим.

Робота вночі, від заходу сонця до 2-3 години ночі, корисна не тільки для працівників, але й для винограду перед його пресуванням для виготовлення вина. Що нижчою буде температура плодів, коли вони потраплять на виноробню, то більш вираженим буде їхній смак та аромат.

Компанія Bodega Andres Morate вирізняється тим, що її виробництво екологічно чисте, для догляду за виноградниками не використовують хімічних засобів.

Відповідно до дослідження, опублікованого минулого місяця в журналі Nature Geoscience, кліматичні зміни призвели до того, що частини Піренейського півострова стануть найпосушливішими за останні 1200 років. Цього літа Іспанія постраждала від трьох надзвичайно тривалих хвиль спеки, які викликали руйнівні лісові пожежі.

Джерело: Reuters 

Читайте також:
«Pinking» у білих винах: причини появи та способи усунення
Фестиваль крафтового пива CRAFT Культура – уже наприкінці вересня

Олар Катерина

Останні статті