Боснійці винайшли оптимальне рішення для боротьби з низькими цінами на малину

 Боснійці винайшли оптимальне рішення для боротьби з низькими цінами на малину

Тепер і в Боснії і Герцеговині садівники протестують проти низьких цін на малину, наслідуючи приклад своїх колег з Польщі та Сербії. У регіонах вирощування малини боснійські фермери відмовляються доставляти малину на заморозку, пропонуючи заморозчикам укладати давальницькі контракти.

Згідно з цими контрактами вони готові оплачувати лише послуги з заморожування і зберігання продукції, але беруться самі реалізувати готову продукцію. Фермери вважають, що, об`єднавши обсяги безлічі дрібних виробників, вони зможуть отримати більш високу ціну за свою продукцію.

При цьому, багато заморозчиків з Боснії та Герцеговини охоче погоджуються на такі умови фермерів, і самі не проти позбутися від ринкового ризику при реалізації малини нового врожаю. При цьому вони вимагають у фермерів передоплату за послуги, тому що не впевнені, що ті зможуть розрахуватися, якщо не зможуть продати малину за прийнятною для них ціною. У більшості випадків фермери погоджуються оплачувати послуги малиною, залишаючи частину продукції заморозчику у вигляді оплати.

У той же час, експерти ринку вважають, що таке рішення є оптимальним для всіх, адже воно дозволяє розподілити ризики відразу серед багатьох учасників ринку в кризових умовах і не призводить до втрат вже дозрілого врожаю. Адже деякі фермери висловлюють протест більш радикальними способами. Наприклад, один з виробників з Боснії та Герцеговини розмістив відео, на якому він викидає на землю кілька сот кілограмів зібраної малини.

Фермери в Польщі блокують роботу підприємств по заморожуванню малини, що призводить до збитків і для тих, і для інших. Фермери Сербії блокують дорогу, вимагаючи від держави встановлення мінімальних закупівельних цін на малину, не розуміючи, що за такою ціною у них взагалі ніхто і нічого не купить.

В Україні, поки що, особливих протестів не видно. Можливо, тому що сезон тільки починається. Не помітно також, щоб фермери починали активно кооперуватися, щоб вирішити проблему низьких цін. Хоча кооперація з метою спільної переробки, зберігання і реалізації малини, могла б бути хорошим рішенням в умовах кризи низьких цін на малину.

за матеріалами: info.shuvar.com

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар