Без строків давності, або чому коньяк, сіль і мед можна зберігати

 Без строків давності, або чому коньяк, сіль і мед можна зберігати

Далеко не всі продукти харчування можуть “похвалитися” можливістю тривалого зберігання. Але є ті, які не псуються навіть після того, як сплив термін придатності, зазначений на упаковці. Понад те, деякі продукти і напої з віком стають тільки краще і навіть дорожче, передає УНН.

До символічних ТОП-5 “довгожителів” серед продуктів харчування, зокрема, включають:

Сіль

Йодована сіль зберігається близько року. Після того, як йод випаровується з продукту, вона стає звичайною кухонною. І її можна використовувати після цього ще довгі роки.

Рис

При дотриманні температурного режиму – 4,5°С і нижче – рис може зберігатися до 30 років. Правда, попередньо крупу краще помістити в пластиковий або скляний контейнер.

При таких умовах зберігання рис не втратить своїх поживних речовин і аромату.

Коньяк, віскі, горілка

Такі міцні спиртні напої, як коньяк, віскі, ром і горілка можуть зберігатися довгі роки. За умови зберігання в прохолодному, темному місці в щільно закритій пляшці.

Мед

У закритому пакеті мед може зберігатися вічно. Його структура і склад вкрай несприятливі для бактерій. В історії було кілька випадків, коли археологи виявляли горщики з медом, вік яких становив близько двох-трьох тисяч років.

Сухе молоко

Сухе молоко, виготовлене за усіма технологічними нормами, не має терміну придатності. Головне – зберігати продукт в герметично закупореній упаковці.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар