“Аудит земель забезпечить правове використання сільськогосподарських угідь”,- експерт

В області за результатами аудиту земель сформували електронну базу даних земель в розрізі кожної сільської ради та відповідної інформації щодо форми власності усіх ділянок. Про це повідомила під час круглого столу «Підвищення ефективності управління земельними ресурсами в аграрній сфері. Можливості та інструменти для розвитку сільських громад та агровиробників» заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.

“За результатами проведеного аудиту, що ініційований головою Львівської ОДА, ми отримали цілісну картину скільки в області є державної, комунальної, приватної землі. Ми побачили, що велика кількість паїв були не успадкованим, а це більше 30 тисяч земельних ділянок, і на сьогодні завдяки аудиту вже 16 тисяч земельних ділянок успадковані самими спадкоємцями”, – зазначила Людмила Гончаренко.

Зокрема, за підсумками аудиту органи місцевого самоврядування вже подали до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області клопотань на 1161 земельну ділянку про включення їх до переліку земельних ділянок с/г призначення для продажу прав оренди на них на земельних торгах, зокрема з функціональним призначенням для товарного с/г виробництва, під ведення фермерського господарства та органічного виробництва.

Також вона проінформувала, що на Львівщині розробляють Каталог інвестиційних пропозицій вільних земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

“Спільно з органами Держгеокадастру ми почали розробляти електронний каталог ділянок державної форми власності, які не використовуються, для того, щоб інвестори могли ознайомитись із земельною ділянкою і прийняти рішення щодо участі в аукціоні, така робота повинна бути завершена упродовж двох місяців”, – додала Людмила Гончаренко.

Відтак під час круглого столу присутні напрацювали механізми ефективного управління земельними ресурсами та обмінялись думками щодо правового використання сільськогосподарських угідь. Зокрема мали можливість також ознайомитись із нормативними актами, проектами законів, що вносять зміни до діючого земельного законодавства та сприятимуть ефективним земельним відносинам, а також розвитку сільський територій.

Кожен учасник круглого столу має можливість подати власні напрацьовані пропозиції до проектів закону до робочої групи з розляду законопроектів при департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА, яка зможе спрямувати ці пропозиції до робочої групи при комітеті аграрної політики та земельних відносин.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар