Аграрний комітет ТПП України виступив проти внесення змін до Податкового кодексу

 Аграрний комітет ТПП України виступив проти внесення змін до Податкового кодексу

Чи підкріпить нова законодавча ініціатива, що майже у десять разів збільшує податкове навантаження, підприємницький дух аграріїв? Про це розмірковували члени комітету підприємців АПК при ТПП України у ході експертного обговорення проєкту Закону № 3131 від 27.02.2020 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції».


Законопроєктом № 3131 пропонується запровадити оподаткування доходів власників і користувачів земельних ділянок. За підрахунками авторів, новація дасть можливість вивести з тіні 12 млн га землі, яка обробляється в Україні, та повернути до бюджету 15 млрд грн на рік.

В Україні сьогодні налічується майже 2,5 млн власників таких земельних ділянок. Це фактично весь сільський мікробізнес, що працює без будь-якої державної підтримки та сприяння, без дешевих банківських кредитів. Додатковий фіскальний платіж, незрозумілого характеру, становитиме не менше 1400 грн із гектара.

«Мікробізнес руйнують такі «прості» законодавчі ініціативи з точки зору задекларованих цілей та інструментів їх реалізації. Підприємницький дух для ТПП України – це не пусте гасло, це та ідеологія, яку ми системно намагаємося всілякими заходами підтримувати та популяризувати. Без неї неможливо створити успішний малий і середній бізнес в Україні», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

У засіданні комітету взяли участь досвідчені експерти, аграрії.

«Селяни не захищені від тіньових схем. Подібні новації вбивають підприємницьку ініціативу та погіршують соціально-економічну ситуацію на селі. Тіньові схеми використання сільськогосподарських земель неможливо подолати лише фіскальними методами. Необхідний комплекс заходів. Введення додаткового платежу суттєво збільшить навантаження на сумлінних платників і запровадить солідарну відповідальність за чужі злочини. Законопроєкт не може бути прийнятий у запропонованій редакції», – підкреслив голова комітету підприємців АПК Олег Юхновський.

На думку членів комітету, документ не враховує інтереси малих суб`єктів господарювання.
Від науки також є застереження. Олег Нів`євський, представник Київської школи економіки, запропонував альтернативні варіанти детінізації. Серед них – скасування 7-річного мінімального терміну оренди сільгоспземель, інвентаризація/реєстрація державних земель, передача земель із державної в комунальну власність громад, зміни до податкового законодавства в частині спрощення режиму ПДВ, податку на доходи для дрібних фізосіб-підприємців, реформа єдиного податку для 4-ї групи, запровадження аграрного реєстру, покращення доступу до фінансування для дрібних господарств, вивчення роботи закупівельників і постачальників із метою зменшення тіньових операцій.

За результатами експертного обговорення члени комітету сформували рішення, яке буде покладено у основу офіційного ставлення ТПП України до проєкту № 3131.

Згідно з цим рішенням, незважаючи на обіцяне збільшення надходжень до бюджетів, ТПП України не підтримує запровадження ППЗ (поставленого податкового зобов`язання), посилаючись на дуже складний і неефективний порядок його адміністрування.

Це суттєво зменшить рентабельність діяльності малих суб`єктів господарювання (сімейних фермерських господарств, кооперативів, приватних підприємців) або взагалі стане поштовхом для їх ліквідації. Постраждає сільське населення, яке не займається товарним сільськогосподарським виробництвом, а вирощує продукцію для власних потреб. Їм буде вигідніше здавати свою землю в оренду, аніж вкладати сили та ресурси в обробіток власної землі і при цьому платити додаткові відрахування до бюджету.
 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар