Український ігристий стиль: чому варто відкрити для себе локальні бренди вина
Успішне садівництво, овочівництво і переробка: технології та інновації. Результати міжнародної конференції у Кам’янці-Подільському
XI Міжнародна науково-практична конференції «Успішне садівництво, овочівництво і переробка: технології та інновації. Зерняткові. Соки. Переробка» відбулася 24–25 жовтня в Кам’янці-Подільському, у готельно-ресторанному комплексі «Клеопатра». 24 жовтня відбувся конференц-день із виступами фахівців садівничого та овочевого сектору і дегустацією соків прямого віджиму від українських виробників фруктів та овочів. 25 жовтня – бізнес-тур на провідні садівничі, овочеві та переробні господарства Хмельниччини – «Мельник-Агро», «Зоря», «Родинна виноробня Зелениці». Загалом конференція зібрала понад 160 учасників з різних регіонів України, а також з-за кордону (з Італії, Бельгії, Нідерландів, Польщі). А у виставці новітніх технологій для садівничої та переробної галузі взяло участь понад 30 компаній! Більше про конференцію читайте далі.
Організатор конференції – медіагрупа «Технології та Інновації», видавець галузевих журналів «Садівництво та Овочівництво & Горішник Т. І.», «Ягідник», «Напої & Пиво. Т. І.».
Конференцію відкрили вітальним словом засновники медіагрупи «Технології та Інновації», організатори Міжнародної науково-практичної конференції Катерина КОНЄВА та Надія ЯЩУК. Присутніх також привітав директор департаменту Міністерства аграрної політики та продовольства України Ігор ВІШТАК, заступник міського голови Кам’янця-Подільського Вадим МЕНДОГРАЛО та голова ГС «УКРСАДВИНПРОМ» Володимир ПЕЧКО. Спікери коротко окреслили стан галузі садівництва та побажали всім плідного робочого дня.
Створення доданої вартості, розвиток переробного напряму, пошук нових ринків збуту для стимулювання розвитку аграрної промисловості – це пріоритети у роботі Міністерства аграрної політики та продовольства України, наголосив директор Департаменту аграрного розвитку Ігор Віштак:
– Попри виклики, які доводиться долати українським аграріям, вони продовжують розвиватися, оновлювати виробничу базу, впроваджувати новітні технології у виробництво. Особливо це помітно в овочівництві. Багато підприємств були переміщені з півдня в інші регіони України, де вони швидко адаптувалися і відновили виробництво якісної сільськогосподарської продукції, – наголосив Ігор Віштак.
Він додав, що уряд за підтримки міжнародних партнерів намагається допомагати вітчизняним виробників шляхом фінансування різних Програм, зокрема «Доступні кредити 5-7-9», надання грантової підтримки на розвиток садів і теплиць, компенсації за придбання вітчизняної техніки та інші. До речі, сьогодні 232 суб’єкти господарювання отримали 1,1 млдр грн у на рамках грантової підтримки на розвиток садів і теплиць.
У проєкті державного бюджету на 2025 рік передбачено 4,7 млрд грн на продовження фінансування урядових програм з підтримки аграріїв.
Володимир Печко зазначив, що розвиток переробного напряму, пошук нових ринків збуту – це те, що сьогодні потрібно українським виробникам агропродукції.
– Ті, хто сьогодні не розвивають переробку, а вирощують лише сировину, ризикують залишатися в аутсайдерах. Нині вкрай важливо впроваджувати інноваційні технології і закривати сучасні потреби ринку, – попередив учасників конференції Володимир Печко.
За статистикою, у світі попит на корисні продукти зріс на 6,8%, тож споживачі змінюють свої харчові звички. Також на 12,7% зросла реалізація продуктів, однак дохід від цього збільшився лише на 3%. Це пов’язано з негативними економічними тенденціями, а також з тим, що покупці не готові переплачувати за товар. Тому виробникам потрібно планувати свою стратегію розвитку, зважаючи на глобальні тенденції.
Подякували всім учасникам конференції за участь та побажали продуктивного дня засновниці медіагрупи «Технології та Інновації» Катерина Конєва та Надія Ящук:
– У назві нашої конференції є слово «успішний». Тому що ми завжди орієнтовані на успіх. Наша ідея і тема – просування новітніх технологій. Наша медіагрупа заснована 2011 року, і ми понад 13 років видаємо журнали «Садівництво та Овочівництво & Горішник Т. І.», «Ягідник», «Напої & Пиво. Т. І.». Міжнародні конференції ми проводимо з 2016 року.
Досвід успішного вирощування зерняткових та овочевих культур
На кожній конференції медіагрупи «Технології та Інновації» спікери діляться своїм досвідом вирощування певних культур. На цій конференції зібралися фахівці, які обговорювали, як успішно вирощувати зерняткові (яблука, груші) та овочеві культури.
Зокрема, про досвід вирощування і збуту овочів та картоплі в 2024 році розповіла співвласниця ТОВ «Кліома Сервіс» Олена КЛИМЧУК. Власним досвідом боротьби із шкідниками на яблуках та грушах поділився засновник ФГ «Ілащук» Микола ІЛАЩУК.
Про досвід вирощування груш у південно-західному регіоні України розповів голова ФГ «Яніс-4» Анатолій ЧОРНИЙ. Як успішно вирощувати яблуневий сад – слухачі дізналися від агронома ТОВ «Агрокомплекс» Валентина НАЗАРОВА.
З-поміж овочів була порушена тема успішного вирощування огірків у закритому ґрунті. Досвідом поділилася головний агроном ПОСП «Долинський ТОК»» Людмила АЛІКПЕРОВА.
Також у конференції взяв участь власник розсадника Lipecki Мачей ЛІПЕЦКІЙ, який розповів про особливості садівничого бізнесу в Польщі та Європі загалом, його тренди та перспективи. Учасники конференції дізналися про актуальні культури, сорти, технології та інновації.
Звернули увагу й на вирощування фундука в Україні. Про підвалини успішного вирощування фундука розповів представник компанії Corylus Est Еліо РЕССІЯ. Представник в Україні – EFT Group – Головний технологічний партнер конференції.
Продуктивною була дискусійна панель на тему «Садівничий та овочевий сезон– 2024: очікування і реальність. Проблеми галузі та шляхи їхнього вирішення». Модератором був Сергій ОСТАПЕЦЬ, менеджер проєктів зберігання та переробки зернових та олійних культур, Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО). В обговоренні також взяли участь голова ФГ «Відродження» Іван ЯРМОЛЮК, завідувач кафедри садівництва Національного університету біоресурсів і природокористування України Борис МАЗУР, виконавчий директор Української Асоціації виробників картоплі Ольга САМОЙЛІЧЕНКО. Спікери обговорили такі питання: сезон–2024: вплив війни, погодних та інших факторів на урожай 2024 року; прогноз цін на зерняткові у 2024 році; державна підтримка галузі садівництва у 2024 р., компенсації від держави, дотації, гранти, сортова політика в Україні; продаж фруктів та овочів у супермаркетах і на ринках; перспективи переробки тощо.
Ольга Самойліченко розповіла про ринок картоплі та про прогнози на 2025 рік:
– Говорячи про 2024 рік, не можна не згадати про кліматичні виклики, які відчули всі аграрії. Ці виклики виробники картоплі успішно подолали, оскільки вони працювали за правильно розробленою системою живлення та захисту. Станом на початок серпня виробники були впевнені, що ціна на картоплю буде така ж, як і минулого року. В серпні була велика посуха, і подекуди впродовж місяця не випало жодного міліметра опадів. Яка ситуація склалася? Професійні виробники свій урожай захистили, а непрофесійні, такі як приватні виробництва, здебільшого свій урожай втратили. Тому на ринку склався дефіцит картоплі. Зараз можна впевнено говорити, що врожай картоплі недоотримали подекуди на 30 %. У західних регіонах деякі виробники навіть перевершили свої показники. Але загалом неврожай. Посуха стала найбільшим викликом, із яким було найважче впоратися. Тому майбутнє картоплярства неможливе без зрошення.
Впроваджувати сучасні технології в садах – на часі
На конференції зібралися представники різних компаній, які пре зентували інноваційні технології для галузі садівництва та переробки. Зокрема, менеджер з маркетингу препаратів для захисту спеціальних культур компанії «Байєр» Ігор ТАРУШКІН розповів про нові виклики та нові відповіді у захисті картоплі.
Менеджер з управління компанією ТОВ «БАСФ» Володимир ВОЄВОДІН проаналізував виклики сезону–2024 і технологічні рішення.
Нові рішення для садівництва та овочівництва презентував провідний спеціаліст із садівництва компанії «Самміт-Агро Юкрейн», керівник Центрального регіону Андрій ОСИКОВИЙ. А про застосування Тіосульфатів (CaTs® та KTS®) для досягнення найвищої якості плодів розповів менеджер із агрономії Tessenderlo Kerley (Бельгія) Євген ЛУГОВСЬКИЙ.
Біопрепарати в захисті та живленні рослин проаналізувала фізіолог рослин Біотехнологічної компанії BTU Ярослава БУХОНСЬКА. Інтегровані системи захисту та живлення презентував директор з розвитку компанії «Родоніт Агро» Олег ДУБИНА. А про світові біологічні рішення у вирощуванні фруктів та овочів розповів консультант із садівництва та ягідництва компанії «Агрітема» Олександр БИКОВСЬКИЙ.
Про особливості захисту та живлення для садівництва й овочівництва розповів продакт-менеджер зі спеціальних культур (садові) ALFA Smart Agro Іван НАСТАЛЕНКО. Комплексні рішення для садівництва та овочівництва презентував Юрій КУХ, продакт-менеджер компанії Libra Agro.
Про гранти на багаторічні культури і як помилки в проєктах створюють проблеми суб’єктам господарювання розповів науковий консультант ТОВ «Водовід» Сергій РЯБКОВ.
Системи точного зрошення для садівництва й овочівництва презентувала консультантка з технології точного зрошення компанії «Евкаліпт Р» Наталія БЄЛІХІНА.
Лінії Greefa для якісного сортування фруктів презентував менеджер з продажу компанії Greefa Ханс РЕЙМЕРІНК. А про досвід використання в Україні самохідних комбайнів для збирання плодів Tecnofruit розповіла керівник компанії «САД ОК» Наталія ЛУТ.
Загалом, паралельно з виступами спікерів відбулася виставка обладнання, технологій і матеріалів для садівництва, горіхівництва, переробки, охолодження і заморожування. У виставці взяли участь такі компанії: «Агрітема», «Родоніт Агро», «Тімак Агро», BASF, «БАЙЄР», Біотехнологічна компанія BTU, «Самміт-Агро Юкрейн», НВК «Квадрат», BIONORMA, Libra Agro – представник добрив ICL, «ТерраТарса», «Гросстар», «Альфа смарт агро», YASNO, «ДЕ КЕМП Україна», «Шипшина України», «Кліома Сервіс», ФГ «Відродження», «Макіта Україна», NOVOSAD, ТВК «Рамос», Agreeen, Voran, Bee Star, «Сортер-Пак», «Інсолар-Холод», «Толсма», Agro-Mel, «Водовід», «Евкаліпт Р», «Сенс Агро», «САД ОК», «АРДЕЙПАК».
Головний діловий партнер – ГС «УКРСАДВИНПРОМ».
Головний юридичний партнер – ППФ «Пахаренко і Партнери»
Головний Технологічний партнер – Група компаній EFT Group, яку на конференції презентували компанії «Біохім Агро» та «ЄФТ ПЛЮС».
Народна дегустація соків прямого віджиму та інших продуктів переробки
Під час конференції відбулася народна дегустація соків прямого віджиму та інших продуктів переробки. Зокрема, соки прямого віджиму надали: ФГ «Агросвіт-СВ», ТОВ Агрокомплекс (ТМ Happy Apple), ТОВ «Фреш Фрут Про» (ТМ Meleto), ТОВ «Сади Підгайчики» (ТМ FAVORITE GARDEN FRUITS), ФГ «Власник» (ТМ Енергія яблука), ТОВ «Львівський сад» (ТМ GADERIA).
Інші продукти переробки – дистиляти, настоянки, наливки, мармелади тощо – презентували такі виробники: Strong Distillery, Крафтова пекарня Міли Дев’ятко (LAZURIT – Кришталевий мармелад), Gold Black.
Виробникам напоїв та інших продуктів переробки було надано місце для презентації продукції. Учасники конференції куштували презентовану продукцію та спілкувалися з виробниками. Цей зріз споживацьких симпатій дає можливість виробникам зорієнтуватися, яку саме продукцію варто випускати, а які рецептури чи виробничі процеси слід удосконалити, а також допомагає з’ясувати останні тенденції на ринку переробки.
Благодійний аукціон на підтримку ЗСУ
Лоти для розіграшу на благодійному аукціоні надали такі компанії: Bee Star, ФГ «Яніс-4», «Планта Групп», Крафтова пекарня Міли Дев’ятко (LAZURIT – Кришталевий мармелад), ФГ «Валентина», «Самміт-Агро Юкрейн», Agreen, Strong Distillery, Gold Black, «Водовід», Біотехнологічна компанія BTU, «Лібра Агро», «Кліома Сервіс», EFT Group.
Ви можете ще долучитися до збору за реквізитами:
5375 4112 1501 0351
Дякуємо за підтримку благодійної ініціативи! Адже зараз дуже важливо підтримувати одне одного.
Бізнес-тур на провідні садівничі та переробні підприємства Хмельниччини
На другий день конференції, 25 жовтня, всі охочі відвідали відомі садівничі, овочеві та переробні підприємства Хмельниччини – ФГ «Зоря», «Родинна виноробня Зелениці», «Мельник-Агро». У ФГ «Зоря» учасники конференції відвідали яблуневий сад із використанням передових технологій. У «Родинній виноробні Зелениці» учасники бізнес-туру відвідали виноградники, горіховий сад, виноробню, а також побачили, як із волоських горіхів роблять олію. У ФГ «Мельник-Агро» учасникам конференції продемонстрували, як успішно вирощувати овочі та максимально автоматизовувати цей процес. Площі теплиць сягають 10 гектарів, а відкритого ґрунту – понад 300 гектарів. Вирощують там огірки, томати та зелень.
Більше матеріалів про XI Міжнародну науково-практичну конференцію «Успішне садівництво, овочівництво і переробка: технології та інновації. Зерняткові. Соки. Переробка» читайте в журналі «Садівництво та Овочівництво. Технології та Інновації», який незабаром вийде друком, а також на сайтах jagodnik.info та techhorticulture.com.
Наступна конференція медіагрупи «Технології та Інновації» буде присвячена технологіям вирощування ягідних культур. VIII Міжнародна науково-практична конференція «Ягідництво і переробка: технології та інновації» відбудеться 12–13 грудня 2024 року у Львові. Паралельно з конференцією, присвяченою технологіям вирощування ягідних культур, відбудеться IV Конгрес із заморожування та холодної логістики. На другий день, 13 грудня, запланований бізнес-тур на потужні ягідні та переробні підприємства – Кам’янка-Бузький завод продовольчих товарів, ФГ «Прикарпаття Агро».
Реєстрація учасників та партнерів – за контактами:
Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел: +38 096 49 166 92, oksana.buh.ti@gmail.com
Також зареєструватися на конференцію можна, заповнивши гугл-форму: https://docs.google.com/forms/d/1yRStYeA0By_yVVNyJR6d4sQVXVx_YeMfPytdDYPRRc4/edit
Більше інформації про ягідну конференцію, яка, традиційно, є наймасштабнішим заходом медіагрупи «Технології та Інновації», читайте на сайті https://forum.techdrinks.info/ua/event/47
Читайте також: Понад 55 тис. грн зібрали на аукціоні під час конференції для садівничого та овочевого секторів у Кам’янці-Подільському
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Пиво. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Напої. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95
16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92
583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16
692, oksana.buh.ti@gmail.com
Передплата триває!