25 травня – Міжнародний день Шардоне

 25 травня – Міжнародний день Шардоне

25 травня відзначають Міжнародний день Шардоне. Це по-справжньому королівський сорт винограду, який приваблює своїм витонченим смаком та багатим ароматом. Завдяки своєму різноманітному спектру смакових нюансів – від свіжих цитрусових нот та зелених яблук до насичених відтінків стиглих персиків та манго – Шардоне вважають одним із найпопулярніших винних сортів. Світові винороби включають його до Великої шістки винних сортів, до якої також входить сорт Совіньйон Блан, міжнародний день якого святкували 5 травня. Про це пише корпорація «Укрвинпром».

Батьківщиною цього сорту вважають схід Франції – Бургундію, де він і отримав свою назву на честь села Шардоне, що в перекладі з французької означає «зарослий будяками». Завдяки своєму смаковому різноманіттю та природній пристосованості майже до будь-якої місцевості, він став одним із найпопулярніших технічних сортів у світі. Але особливу любов він здобув за межами Європи – у США та Південній Америці. В Україні його активно культивують винороби Закарпаття, Херсонщини, Одещини та Криму. Шардоне також є одним із придатних сортів винограду для виготовлення шампанських та ігристих вин.

Цікаво, що під час свого достигання виноградні ягоди реагують на будь-які температурні перепади, хімічний склад ґрунту, зміну вологості повітря та інші кліматичні чинники. Так, до прикладу, прохолодний клімат додасть вину яскраві цитрусові нотки. Варто також додати, що Шардоне, витримане в діжках, матиме ванільний, майже пікантний аромат. Це пов’язано власне із дубовими бочками, які не тільки насичують вино, а й додають йому особливу масляну текстуру.

Шардоне по праву називають універсальним гастрономічним супутником, адже, залежно від витримки та принципів ферментації, цей сорт вдало поєднує в собі квіткові ноти, пряний аромат та помірно-кислотний посмак.

Для того, щоб обрати якісний напій, рекомендовано орієнтуватися на такі особливості Шардоне:

  • Вино має ніжний жовтувато-золотистий колір, із зеленуватим відтінком та восковим відблиском, який приємно грає у сонячних променях.
  • Аромат легкий та свіжий, із характерним плодово-ягідним ароматом та медовим шлейфом.
  • Смак залежить від багатьох чинників і не є універсальним, але європейські сорти зазвичай є легкими, мінеральними.

Читайте також:
Обрано найкращі вина України 2023 року

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті