Які шкідники нині найбільше дошкуляють українським садоводам

 Які шкідники нині найбільше дошкуляють українським садоводам

По всім регіонам України, станом на 25 травня 2020 року, площі зернових колосових культур заселені клопом шкідливою черепашкою за чисельності 0,3-1 (макс. в крайових смугах – 2) екз. на кв. м. Ним пошкоджено 1-5% рослин. У Степу відбувається відродження личинок клопа черепашки, повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживача.

У садах, з а даними експертів, знижується заселення дерев травневими і червневими хрущами, шкідники розлітаються на яйцекладку. У поліських районах та подекуди Лісостепу в лісосмугах враховується 8-12 екз. на дерево. Оленкою волохатою заселено квітуючі культури. Повсюди в садах триває літ яблуневої плодожерки та її яйцекладка, у Степу – відродження гусениць. Із сисних фітофагів шкодять попелиці, щитівки, кліщі на 3-11% (макс. 40%) листя.

Поширюються моніліоз, клястероспоріоз кісточкових, кучерявість листків персика. На зерняткових – борошниста роса та парша (7-30% дерев та 2-16% пагонів). На абрикосах відмічають прояв бактеріального опіку.

На винограді продовжується розвиток комплексу кліщів – виноградний зудень, павутинний. В південних областях відмічено початок відродження гусениць гронової листокрутки. З хвороб – насадження уражено мілдью та чорною плямистістю.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар