Які нові закони набули чинності з січня 2019 року?

 Які нові закони набули чинності з січня 2019 року?

З 1 січня 2019 року в Україні набули чинності нові важливі закони. З наступного року очікується збільшення прожиткового мінімуму, нові тарифи на опалення та підвищення заробітної плати вчителям. Що ще міняється в житті українців розповіли журналісти Громадського.

ПОДАТКИ

Подорожчають цигарки. Перед тим, як піти на зимові канікули, депутати встигли підвищити деякі податки. Зокрема, закон №9260 вносить зміни до оподаткування акцизу на тютюнові вироби одразу на 9% (приблизно на 3,5 гривень).

Забруднювати повітря парниковими газами стане дорожче. Ставка екологічного податку на викиди парникових газів зростає у 24,4 рази. Тепер за кожну тонну шкідливих газів, які компанія «викидає» у повітря доведеться сплатити 10 гривень (до цього було 40 копійок).

Користуватись державними надрами стане дорожче. Зокрема, з 1 січня зростають ставки податку за користування надрами для видобувачів нафти — на 2% та залізної руди — на 0,8%. Так само зросте рентна плата за користування лісовими ресурсами — на 5%.

Крім цього, виробникам парфумерної продукції, харчового оцту, а також продукції технічного призначення більше не доведеться платити акциз на спирт.

Отримувати міжнародні посилки стане дорожче, але контроль не буде таким суттєвим, як пропонували раніше. З 1 січня міжнародні посилки, вартість яких буде перевищувати 150 євро — оподатковуватимуться, незалежно від їхньої кількості. При цьому, з 1 липня 2019 року мінімальна вартість посилок, яка оподатковуватиметься ПДВ зменшиться до 100 євро. Раніше пропонувалось, що українці зможуть отримувати без податків не більше трьох посилок на місяць, сумарна вартість яких не мала перевищувати 150. Проте цю норму скасували. Відтак, сплата податку залежить лише від вартості придбаного товару, а не від їхньої кількості.

Будувати сонячні та вітрові електростанції буде дешевше. Як з’ясувалось вже після ухвалення закону, у ньому депутати звільнили від ПДВ не лише електромобілі, але й обладнання, яке використовується для будівництва сонячних та вітрових електростанцій — трансформатори, котушки індуктивності, фотогальванічні елементи та вітроенергетичні електрогенераторні установки.

Рада звільнила від податку на додану вартість обладнання для сонячних та вітрових електростанцій до 2022 року (на фото — Сонячні панелі першої черги сонячної електростанції Яворів-1 в селі Терновиця, Львівська область, 1 листопада 2018 року)

Рада звільнила від податку на додану вартість обладнання для сонячних та вітрових електростанцій до 2022 року.

ДЕРЖАВНІ ВИДАТКИ

Отримувачів соціальної допомоги стане більше. Разом зі збільшенням доходів депутати збільшили кількість категорій тих, хто отримуватиме державну соціальну допомогу.

Державну підтримку аграріїв прив’язали до обсягів врожаїв (1% від обсягу виготовленої сільськогосподарської продукції).

Бюджет плануватимуть одразу на 3 роки. Уряд і надалі складатиме бюджет на наступний рік, який депутати голосуватимуть як закон, та крім цього, складатимуться основні бюджетні показники на наступні 2 роки, які лягатимуть в основу планування наступних бюджетів.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар