Найкращі вина півдня Одещини 2024 року: на фестивалі “Bolgrad wine fest” назвали переможців
Яка врожайність технічного винограду цього сезону?
На виноградниках державних дослідних господарств попередня урожайність насаджень під столовими сортами варіює від 5 до 6 т/га, технічними сортами – від 6 до 8 т/га. Про це повідомляють науковці ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова» НААН України у довідці про стан виноградних насаджень України на 1 жовтня 2022 року.
– На дослідних ділянках високі показники урожайності насаджень у поточному сезоні демонструють сорти нової селекції. Столові сорти Загадка, Оригінал, Комета та інші демонструють урожай на рівні 10 і більше т/га, а технічні сорти Ароматний, Загрей, Одеський Чорний, Рубін Таїровський, Сухолиманський Білий та інші – 15 і більше т/га. Цукристість соку ягід у більшості технічних сортів винограду коливається від 170 до 240 г/дм3 при кислотності 5–9 г/л, – йдеться у повідомленні.
Науковці додають, що опади, які були у період фенологічної фази достигання ягід, збільшили середню масу грон та в цілому підвищили врожайність насаджень під технічними сортами. Однак на столових сортах опади сприяли розтріскуванню ягід, що призвело до часткової втрати врожаю окремих сортів.
Наразі необхідно провести фітосанітарні обстеження виноградних насаджень для визначення рівня зимуючого запасу збудників хвороб та шкідників з метою складання схем захисних заходів кожного виноградного насадження, що дозволить значно скоротити витрати на захист винограду у 2023 році, зазначають науковці в повідомленні.
Читайте також:
Управління ризиком окислення за допомогою біологічних інструментів
NOMACORC: інноваційна пробка, що «дихає»