Як розвивається ринок медових напоїв під час війни

 Як розвивається ринок медових напоїв під час війни

Медові напої як українські національні напої сягають корінням сивої давнини. Проте на заваді їхній популяризації та повноцінному відродженню стала спочатку пандемія, а зараз війна. Як зараз працює Гільдія медоварів України, яка взяла на себе велику місію – відродити ці національні напої з глибокої давнини? Як розвивається ринок медових напоїв? Про це ми поговорили із заступником голови ГО «Гільдія медоварів України» Володимиром ДМИТРУКОМ.

Від початку війни багато змінилося  в галузі бджільництва загалом та в роботі Гільдії медоварів України зокрема. Спершу великим ударом для нас була пандемія, адже ми не могли презентувати медові напої на ярмарках, виставках, форумах тощо. Зараз же війна поставила нас на інші рейки. Сильним ударом стала заборона на продаж алкогольних напоїв на початку війни. Адже минулого року компанія «Українські медовари» тільки  відкрила свій фірмовий магазин у Львові, і тут неможливість реалізації продукції скоригувала роботу бізнесу. Тому ми переключилися на допомогу армії. Повна назва нашої організації – Гільдія медоварів України та виробників іншої бджолиної продукції. Тому інша бджолопродукція стала переважати. Ми почали відправляти на передову хлопцям мед та інші оздоровчі медові товари – мед із пилком, прополіс, воскову міль тощо. Коли ще було холодно, то виготовляли для ЗСУ спеціальні креми, щоб у хлопців не пересихали й не тріскали губи й руки, а також мазі для загоювання ран. Тому процес виготовлення медових напоїв відійшов на задній план, – ділиться Володимир Дмитрук.

За словами нашого співрозмовника, багато наших пасічників-медоварів перебуває в окупації або на лінії розмежування, де тривають бойові дії. Наприклад, відомий медовар Федір Дейнека  із Старого Салтова був змушений певний час переховуватися у підвалі, а потім і зовсім покинути рідне село, адже росіяни знищили все – будинок, майстерню, запаси, сировину. Зараз він на Волині, колеги-медовари йому допомогли з житлом, і чоловік будує нове життя.

Один із членів нашої організації пішов воювати, а пасіка лишилася без догляду. От  Федір Дейнека і доглядає за цією пасікою, вона розташована біля Ківерець, – розповідає Володимир Дмитрук.

24-28 серпня у Стамбулі відбудеться конгрес Апімондії, де зберуться пасічники з усього світу. Україну презентує там потужна делегація, у тому числі і Володимир Дмитрук та інші члени Гільдії медоварів України. Делегацію українців формує  Г0 «Спілка  пасічників України». Всі учасники будуть одягнені в українські вишиванки. Україна вкотре заявить про себе на цій події та презентує медові напої, обладнання та іншу бджолопродукцію. До речі, українська делегація уже поверталася з цієї події з потужними нагородами. Сподіваємося, що й цьогорічна поїздка стане не менш результативною для українських медоварів.

Зараз ми спостерігаємо ситуацію, коли інтенсивно збільшується інтерес до всього національного, у тому числі й до напоїв. Медові напої, які були популярні ще за часів Київської Русі, заслуговують на те, щоб їх знали не тільки в Україні, а й за кордоном. Адже вони відрізняються від агресивних міцних напоїв, горілки, коньяку тощо. Медові напої мають навіть іншу культуру споживання. Тому медоваріння – перспективна галузь, на заваді розвитку якої стала війна. Але маємо надію, що скоро все закінчиться, і ми зможемо вільно розвивати свою національну ідентичність, – підсумовує Володимир Дмитрук.

Читайте також:
Питний мед – національний український напій із давнім корінням
Медові напої: національний бренд із глибоким культурним корінням

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті