В Україні скоротився експорт волоського горіха у 2020 році

 В Україні скоротився експорт волоського горіха у 2020 році

Україна значно скоротила експорт волоських горіхів, проте все ж втрималася на 4 позиції в рейтингу країн-експортерів. Про це повідомлено на сайті асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Волоський горіх – найпоширеніший в Україні. На нього припадає 99,9% горіхів, вирощених в Україні. Минулого року в Україні виростили 113,4 тис. т волоських горіхів, що на 10% менше обсягів попереднього року. Основна причина скорочення – зменшення врожайності та незначне зниження площ під насадженнями горіхів.

Близько 25-30% українських волоських горіхів реалізовують за кордоном. Більшу частину волоських горіхів вирощують у приватних господарствах. Згідно з джерелом, в Україні налагоджена система збору горіхів у населення з подальшою обробкою (досушування, зняття шкаралупи тощо) та реалізацією більш великими партіями

Як вказано в джерелі, світові обсяги торгівлі волоським горіхом в шкарлупі впали на 25%, без шкаралупи — на 5%. Основними покупцями волоських горіхів на світовому ринку в 2020 році були Франція, Туреччина та Греція.

Читайте також:

Як закласти плантацію десертного фундука, щепленого на ведмежому горіху
Біорозкладна мульчувальна плівка GreenPack BioAgri Mulch. Прорив у землеробстві
Горіх ведмежий, або ліщина деревоподібна: шлях від горішка до саджанця

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар