В Україні понад мільйон незареєстрованих малих фермерських господарств

 В Україні понад мільйон незареєстрованих малих фермерських господарств

В Україні понад мільйон незареєстрованих малих, з площею сільськогосподарських угідь від гектару, фермерських господарств. Про це розповів Ярослав Гадзало, президент Національної академії аграрних наук України.

За словами науковця, малим фермерським господарствам слід надати статус фермерів і перевести на єдиний податок.

«При цьому не варто вважати, що таке становище на шкоду лише державі. а малим сільгоспвиробникам на користь. Насправді тут програють усі. Для прикладу візьмемо Польщу — там налічується 2,2 млн фермерів, всі вони зареєстровані і, як наслідок, користуються всіма формами державної підтримки галузі та мають соціальні пільги, зокрема, правом на пенсійне забезпечення. У наших же малих фермерів цього нема і в проекті», — розповідає Гадзало.

Науковець додає, що офіційний статус дасть змогу вітчизняним виробникам активно об`єднуватися у кооперативи. Зараз в Україні кооперативний рух не поширений не тому, що вітчизняні малі сільгоспвиробники такі вже запеклі індивідуалісти й не довіряють одне одному. Просто юридично багатьох із них нібито й не існує.

«У разі легалізації багато хто з них отримає право на державну підтримку на розвиток певних напрямів господарювання (тваринництво, певні види рослинництва тощо). Адже наразі на приватних подвір`ях у нас перебуває до 70% великої рогатої худоби, а на допомогу тваринництву власники цієї худоби розраховувати не можуть», — пояснює президент Національної академії аграрних наук України.

Він наголошує, що легалізація малих виробників сприяла б ефективнішим заходам із захисту ґрунту, що наразі дуже актуально.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар