В Мінекономіки радять власникам паїв не поспішати продавати землю

 В Мінекономіки радять власникам паїв не поспішати продавати землю

Заступник міністра економіки Тарас Висоцький порадив після відміни мораторію власникам паїв не поспішати виставляти землю на продаж, бо і оренда для власників землі буде вигідною.

«Я не зупиняюсь повторювати ― для власників паїв ― не продавати. Ми бачимо чіткий тренд ― двічі виросла оренда за останні 5 років. Ми очікуємо, що вона ще як мінімум вдвічі виросте за наступні 3-4 рок. За середній пай будуть отримувати на 8-10 тисяч гривень більше. Вартість буде зростати і самої земельної ділянки і оренди. Конкуренція велика», – розповів Висоцький.

Він відмітив, що в Україні загальна площа земель агрохолдингів за останні 3 роки зменшилась на 7%. Тому припустив, що цінову політику, швидше за все, будуть диктувати фермери.

«Тон на ринку задають малі та середні фермерські господарства. Економіка дозволяє, технології впроваджуються, відповідно, вартість оренди буде зростати», ― підсумував заступник міністра.

Також він додав, що в уряді визначились, яку суму держпідтримки на покупку землі необхідно закласти у держбюджет на 2021 рік.

«У нас є розрахунки. В піковий рік треба буде закласти до держбюджету13 млрд грн», ― сказав Висоцький.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар