Новий журнал «Напої. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
В Італії збільшується кількість винних клубів
Серед змін, які характеризують прямі продажі у світі вина, є все більший інтерес до винних клубів, як повідомлено у «Звіті про винний туризм і прямі продажі споживачам 2022», опублікованому Divinea. За опублікованими даними, 17,3 % виноробень створили винний клуб, тоді як 75 % тих, хто ще не зробив цього, сказали, що створять такий клуб або розглядають цей варіант.
Згідно з даними Mediobanca, 25% італійських виноробних компаній мають понад 1000 учасників у клубі, 25% – від 500 до 1000 учасників, 14,3% – від 100 до 499 учасників, 35,7% –менше 100 учасників. З погляду маркетингу винний клуб має однорідну базу цільових клієнтів, яку потрібно розвивати з метою їхнього утримання, заохочення до повторних покупок, спонукання їх до збільшення своїх витрат та здобування нового досвіду, наприклад, відвідування компанії. Особливості італійських винних клубів, однак, відрізняються від американських: італійські виноробні в основному пропонують доступ до продукції для зареєстрованих користувачів та інтернет-магазин із спеціальними винами тощо.
За словами Франческо Мінетті, генерального директора агентства Well Com, в Італії винний клуб ще не приносить таких результатів, які є в інших країнах, тому що з кінцевим споживачем потрібно постійно працювати до і після покупки. Інвестиції у споживача вина є успішними з кількох причин: еволюція моделі споживання вина та зростання прямого споживчого попиту; прямі продажі є додатковим бізнес-каналом і диверсифікують ризик; прямі продажі кінцевому споживачеві значно підвищують рентабельність бізнесу; і, нарешті, прямий контакт – це спосіб завоювати лояльність клієнтів.
За матеріалами winenews.it
Читайте також:
Основа успіху в домашньому виноробстві – якісне обладнання
Антон ЙОРДАНОВ, Odesos Winery: «Головне – не кількість виробленого вина, а його якість та унікальний теруар»