Антон ЙОРДАНОВ, Odesos Winery: «Головне – не кількість виробленого вина, а його якість та унікальний теруар»

 Антон ЙОРДАНОВ, Odesos Winery: «Головне – не кількість виробленого вина, а його якість та унікальний теруар»

Вина Odesos Winery від початку року завоювали 11 престижних нагород на масштабних престижних конкурсах. Зокрема, це The Balkans International Wine Competition 2022, MUNDUS VINI 2022, Decanter World Wine Awards, де презентовані вина нагородили золотими, срібними та бронзовими медалями. У чому криється секрет такого успіху? Про це ексклюзивно журналу «Напої. Технології та Інновації» розповів директор і головний винороб Odesos Winery Антон ЙОРДАНОВ.

У нас уже є 11 медалей із найпрестижніших виноробних конкурсів світу. Наприклад, у Німеччині на конкурсі MUNDUS VINI 2022, де загалом оцінювали більше 10 тисяч зразків вина від виробників з усього світу, золотою медаллю нагородили наше вино Odesos Cabernet 2019 limited edition. Три срібні медалі здобули наші вина Odesos Cabernet&Merlot Reserve 2019, Odesos Cabernet Sauvignon Reserve 2019, Odesos Cabernet&Merlot 2019 limited edition. Це надзвичайний результат, – розповідає Антон Йорданов.

На балканській церемонії Balkan Wine Oscars виноробня здобула найбільший приз у конкурсі Grand Trophy for «The Best of Show Ukraine». Це означає, що вино Odesos Winery оцінили як найкраще вино серед усі українських зразків, презентованих на конкурсі. 

На конкурсі Decanter World Wine Awards, що відбувся в Лондоні в червні, срібну медаль здобуло червоне вино Cabernet & Merlot Reserve 2019 року, а бронзову медаль – червоне вино Reserve Cabernet Sauvignon 2019 року. За словами директора і головного винороба Odesos Winery, ці вина витримували в бочці 12 місяців, це бленд французького, американського й угорського дуба.

Єдиний фактор, що впливає на оцінку вина на таких конкурсах, – це якість. Журі оцінюють також баланс, типові характеристики конкретного сорту. Що нам допомогло цьогоріч досягнути такого успіху? Наша філософія. Ми почали працювати в галузі виноробства в Україні у 2019 році, відтоді працюємо не на кількість, а на якість. Ми звертаємо особливу увагу на якість продукції ще з виноградника. Ми ретельно доглядаємо за виноградником, що розташований в Ізмаїльському районі на Одещині. Зокрема, слідкуємо, щоб лоза не була перевантажена гронами винограду. Бо лоза може сформувати багато грон, і якщо їх усі лишити, знижується якість ягід. Тому ми контролюємо, скільки винограду маємо зібрати з кожної лози, щоб отримати вино з насиченим смаком та ароматом, – зазначає Антон Йорданов.

У компанії Odesos Winery працюють за принципом мінімалістичного підходу, що передбачає мінімальне втручання людини через обладнання у виробництво вина.

Ми збираємо виноград тільки вручну, поміщаємо його в ящики, які завантажуємо в рефрижератор та охолоджуємо до 10 градусів. Потім починаємо переробку, під час якої слідкуємо, щоб процес тривав максимально природньо і з мінімальною інтервенцією. У винограді є все необхідне для отримання якісного вина. Наше завдання – допомогти зробити природі те, що вона може, – ділиться Антон Йорданов.

За словами директора Odesos Winery, українське вино, яке має свій характер та віддзеркалює свою ідентичність, теруар, дуже цінують на міжнародній арені. І в майбутньому рівень якості українського вина буде підвищуватися, а отже, галузь виноробства буде розвиватися.

Читайте також:
Вина з сортів рислінг рейнський та вельшрислінг: чи є різниця?
Перспективні безнасіннєві сорти винограду 2022 року

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті