Українські медові напої здобули 7 нагород на Міжнародному конгресі Апімондії в Туреччині
Нещодавно завершився 47 Міжнародний конгрес Апімондії в Туреччині, який зібрав пасічників більше як із 100 країн світу. Український стенд завоював прихильність учасників події. Зокрема, у результаті дегустаційного конкурсу українські медовари здобули 7 медалей за свої напої. Про це журналу «Напої. Технології та Інновації» розповів заступник голови ГО «Гільдія медоварів України» Володимир ДМИТРУК.
– Поїздку у Стамбул організувала Спілка пасічників України. На відкритті 24 серпня ми зібралися у великому залі. Президент Апімондії під час вітального слова наголосив, що, незважаючи на війну, українська делегація змогла завітати на конгрес. Весь зал вітав нас оплесками на знак підтримки. До речі, росіян та білорусів на конгресі не було: організатори заборонили їм брати участь у заході, – розповідає Володимир Дмитрук.
У рамках конгресу відбувся дегустаційний конкурс медових напоїв. Кращі напої визначали за різними критеріями, адже питні меди є різні. Це медове пиво, кваси, слабоалкогольні неспиртовані медові напої, спиртовані медові напої, із травами, без трав. Українські питні меди не були представлені в усіх номінаціях, проте це не завадило здобути успіх.
Читайте також:
Українські медові напої завойовують Антарктиду
– Українські медові напої нагородили 7 медалями. Зокрема, наше виробництво в Дрогобичі отримало 2 золотих та одну бронзову нагороду. Маємо золото за медак «Кавовий» і лікер «П’янка вишня» та бронзу за медівку «Медова ягода». Загалом, конкуренція на дегустаційному конкурсі була великою, адже свою продукцію презентували виробники з Польщі, Словаччини, Німеччини, Англії тощо. Дуже приємно, що медовари України здобули такі високі нагороди, – зазначає Володимир Дмитрук.
Напої оцінювала професійна дегустаційна комісія. Зразки приймали в один день. Наступного дня визначали кращі зразки у форматі закритої дегустації.
– Медоваріння – споконвічний промисел українців. Медові напої славилися ще за часів Київської Русі. І зараз ми продовжуємо славу наших предків, популяризуючи українські медові напої не тільки українському, а й на світовому ринку, – підсумовує Володимир Дмитрук.
Читайте також:
Як розвивається ринок медових напоїв під час війни
Питний мед – національний український напій із давнім корінням