Новий журнал «Напої. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
Українські медові напої завойовують Антарктиду
Українські медові напої доставили в Антарктиду, на станцію «Академік Вернадський», де їх можуть скуштувати і науковці, і туристи. Відтепер ці національні українські напої є на всіх континентах світу. Про це проєкту «Напої. Технології та Інновації» розповів заступник голови ГО «Гільдія медоварів України» Володимир ДМИТРУК.
Ідея доставити медові напої в Антарктиду виникла давно. Зокрема, мене надихнула історія Василя Соломки, який раніше передавав туди продукцію бджільництва – квітковий пилок, мед тощо. Відтоді минуло багато років, а я все виношував мрію доставити в найпівденнішу точку планети й наші медові напої, – ділиться Володимир Дмитрук.
За словами медовара, коли прийшов час реалізовувати ідею, Володимир Дмитрук взяв у Василя Соломка контакти, завдяки яким він передавав продукцію бджільництва в Антарктиду. Проте вони були вже недійсні. За щасливими перипетіями долі, Володимиру Дмитруку допоміг товариш – співзасновник Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова Геннадій Друзенко, близький друг голови Національного антарктичного наукового центру. Згодом почалася підготовка, адже передати напої на станцію непросто: потрібно мати відповідні сертифікати якості та інші документи.
Декілька місяців тривали організаційні перемовини. Зокрема, ми визначали перелік продукції, який відправимо в Антарктиду. Коли все було готово, відправили наші медаки в Одеський порт, звідки їх кораблем транспортували на найпівденнішу точку планети. До слова, компанія «Українські медовари» передала напої безкоштовно, – розповідає Володимир Дмитрук.
Як розповідає медовар, українські науковці відправляються в експедицію в Антарктиду на тривалий час. З собою беруть запаси їжі, напоїв, ліків та інших необхідних речей, які там неможливо придбати. Також на станцію інколи прибувають круїзні лайнери з туристами. Всі вони: і наші дослідники, і туристи – мають змогу скуштувати медові напої та зігрітися.
Це гріє мені душу і серце, адже я відчуваю, що ті напої, до яких я особисто приклав руку, перебувають уже на всіх континентах світу. Це гріє душу і всім членам Гільдії медоварів України. Адже компанія «Українські медовари» зробила це разом, завдяки згуртованості в досягненні мети, – зазначає Володимир Дмитрук.
Важливу роль відіграла наявність всіх необхідних документів, у чому, за словами Володимира Дмитрука, особлива заслуга директора компанії «Українські медовари» Романа Войтківа, який потратив цілий рік, щоб зробити всі документи та сертифікати, які підтверджують якість медових напоїв.
Те, що наші медові напої можна скуштувати на всіх континентах світу, – дуже важливо для їхньої популяризації. Це й об’єднує українців, котрі перебувають у різних куточках світу, але можуть спробувати свої національні напої, котрі сягають корінням сивої давнини, – резюмує Володимир Дмитрук.
Читайте також:
«ТАТОВЕ ВИНО»: як експериментальне захоплення виноградом і вином стало справою всієї сім’ї
Як розвивається ринок медових напоїв під час війни