У серпні українське відбиратимуть для французького центру La Cité du Vin

 У серпні українське відбиратимуть для французького центру La Cité du Vin

30–31 серпня 2022 року у Києві відбудеться Всеукраїнський відбір вин від національних виробників у межах проєкту «Українське вино – частина світової культурної спадщини вина La Cité du Vin».

Відібрані найкращі зразки презентуватимуть Україну в культурному центрі вина La Cité du Vin у французькому місті Бордо, яке називають світовою столицею виноробства, адже це центр одного з найбільших знаменитих винних регіонів світу. Центр вина La Cité du Vin, «винний Лувр», з’явився таму 2016 році. Його експозиція присвячена історії світового виноградарства та виноробства.

Щороку культурний центр вина La Cité du Vin приймає в середньому 400 000 відвідувачів зі 180 країн світу, а також понад 1000 французьких і міжнародних журналістів, 1100 груп і 400 приватних заходів, презентуючи відвідувачам історію світового виноробства та виноградарства.

Тому наявність українських вин у центрі вина La Cité du Vin допоможе презентувати Україну як виноробну державу на світовій арені. Цей проєкт допоможе підтримати українські виноробні підприємства, прискорить вихід виноградарсько-виноробної галузі України зі стану глибокої кризи, яка посилилась унаслідок військової агресії РФ в Україні.

Дегустацію для  La Cité du Vin проведуть корпорація «Укрвинпром» як амбасадор Фонду Винної Культури та Цивілізацій Вина (Fondation pour la Culture et lesCivilisations du Vin), що керує центром La Cité du Vin, спільно з Асоціацією сомельє України, Українським інститутом вина, за підтримки Мінкультури, Мінагрополітики, Мінекономіки, Міністерства закордонних справ, Держпродспоживслужби, Національної академії аграрних наук України.

Джерело: «Економічна правда»

Читайте також:
Виноград: напрямки переробки вторинних продуктів
Найкращі сидри за результатами конкурсу IWSC

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті