У Рівному з успіхом пройшов Четвертий Міжнародний Форум пивоварів і рестораторів

 У Рівному з успіхом пройшов Четвертий Міжнародний Форум пивоварів і рестораторів

Дводенний Форум пивоварів і рестораторів «Пивоварня як успішний бізнес. Нові тенденції в крафтовому пивоварінні» стартував 19 жовтня в готельно-ресторанному комплексі «Айвенго». Форум зібрав понад 200 учасників: поділитися своїм досвідом, продемонструвати технологічні новинки, презентувати продукти, отримати нові знання та поради іменитих колег з`їхалися пивовари, ресторатори і виробники з усіх регіонів України, з Росії, Словаччини, Чехії, Бельгії, Австрії, Німеччини, Італії. 20 жовтня відбулися Пивний тур «Крафтовий шлях» міні-пивзаводами і ресторанами-пивоварнями регіону, а також колабораційна варка пива в гастро-пабі «Father».

Організатори – інформаційно-видавничий проект «Технології та Інновації» підготували для учасників Четвертого Міжнародного Форуму принципово нову програму – з новими спікерами, компаніями, пивоварнями і секціями. Головна ж ідея залишається незмінною: популяризація інноваційних технологій з акцентом на якісному удосконаленні пивоварень і пива, поширення крафта, який сьогодні є двигуном прогресу для всієї пивоварної галузі.

 – Мова йде про те, щоб привчити людей до розуміння нових смаків пива, нового пива абсолютно, до якого вони не звикли, тому що масове пиво, яке випускають великі пивзаводи, я не скажу, що воно погане, але воно кардинально відрізняється від пива авторського, яке роблять на маленьких пивоварнях, з душею, з глибокими знаннями про пивоваріння і з кращої сировини. Крафтовим пивоварам потрібно об`єднуватися і разом йти далі, створювати своєрідний опір масовому безликому продукту, – розповідає засновник проекту «Технології та Інновації», автор ідеї Форуму Катерина КОНЄВА.

Рівне не випадково обрали місцем проведення Четвертого Форуму пивоварів і рестораторів, адже саме тут активно розвивається крафтове пивоваріння: в області налічується 9 крафтових пивоварень.

Головним Організаційним партнером Форуму став пивзавод «Рівень» і ресторан-пивоварня «Кант», на прикладі яких учасники змогли переконатися в ефективності новітніх технологій пивоваріння та успішності пивного бізнесу як такого. 

– Такого рівня форум – це практично найбільший форум в Україні, який відбувався. Він проходить сьогодні в Рівному. Минулого року теж на базі рівненського пивзаводу відбувся семінар технологів, який був надзвичайно масштабним. І так виглядає, що Рівне стало пивною столицею країни. Саме в Рівному найбільше пивоварень на душу населення. Це можна вітати. Ми маємо можливість конкурувати і по ціні, і по якості продукту, – коментує Мар`ян ГОДА, директор пивзаводу «Рівень» та співвласник ресторану-пивоварні «КАНТ» – Головних Організаційних партнерів Форуму. 

На осінньому Форумі увагу пивоварів зосередили на обговоренні питань реалізації пива – через ресторани «непивного» спрямування, кафе-бари, інтернет-магазини, торговельні мережі, фірмову торгівлю. Модератором секції «Продам пиво! З досвіду роботи з ресторанними і торговельними мережами. Пропозиції для пивоварів і пивоварень» став Олександр ШАТАЛОВ, засновник гуцульської пивоварні «Ципа», яка за дуже короткий час стала одним із лідерів продаж крафтового пива у закладах різних типів і в різних населених пунктах України.

Власним досвідом організації фірмової торгівлі пивом – від ресторанного пива до пива для ресторанів поділився генеральний директор сім’ї харківських ресторанів AltBier Сергій КОВАЛЕНКО, він також пояснив, що вигідніше – власна торгівля чи через посередників. До гарячої дискусії щодо питання продажу пива долучилися відомі пивовари Дмитро НЕКРАСОВ, Тарас ФАЛИК, Юрій ЗАСТАВНИЙ, Андрій КИСІЛЬ, із зали постійно лунали запитання до експертів. Пивовари та власники ресторанів-пивоварень і барів зійшлися в одному: крафтове пиво треба продавати за вищою вартістю, адже зараз середня ціна не покриває витрат на виготовлення якісного крафту, ресторани та бари працюють майже в нуль. Не рідкість, коли масове пиво продається у ресторанах за тією ж ціною, що і крафтове. Цікавою стала і тема ресторанної націнки на крафтове пиво, тут думки розійшлися – від 200 до 300%.

Різних точок зору притримуються ресторатори і пивовари щодо впровадження акцій та знижок на пінне: хтось вважає такі акції недоцільними, хтось – впроваджує дні з 50% знижками собі у збиток, але як засіб для популяризації крафтового пива, знайомства більш широкої аудиторії зі своїм продуктом. Усі учасники секції зійшлися у думці, що треба поширювати знання про крафтове пиво і культуру споживання серед населення, формувати філософію, направлену на  споживання якісного пива та формування аудиторії, яка буде готова платити більше за кращий продукт, унікальний. 

Як виготовити цей якісний продукт, крафтовий та унікальний, учасники Форуму дізнавалися під час «Технологічної секції», в рамках якої виробники, імпортери та експерти пивоварної галузі презентували власні продукти, технології та розробки. Ознайомитися з ними на власні очі можна було на традиційній виставці обладнання, нових технологій пивоваріння, устаткування для розливу, етикетування та укупорювання пива, установок для обліку і дозування пива. Свою продукцію та рішення демонстрували виробник тари для пива «ПЕТ-Технолоджіс», український виробник нових форм та рішень з ПЕТ-тари – харківська компанія «МСТ». Італійська компанія Tapì презентувала нову систему механічної закупорки та  пробку Mekano. Скляні пляшки для пива в нових варіаціях форми, кольору та об’єму представила компанія «Ветропак».

Ексклюзивним партнером Дегустаційного конкурсу, який відбувся напередодні, стала компанія SAHM – провідний світовий постачальник брендованого скляного посуду для марочних напоїв. Посуд від SAHM можна було побачити не тільки на конкурсі та виставці, але й в декількох ресторанах-пивоварнях Рівного, до яких завітали учасники Форуму в ході Пивного туру «Крафтовий шлях».

Серед учасників виставки та «Технологічної секції» були присутні провідні європейські і українські компанії, що представили обладнання для пивоварень, санітарно-гігієнічні матеріали, технології фільтрації, водопідготовки і т.д. Німецький виробник технологічних і технічних рішень для пивоваріння GEA Westfalia Separator представила власні лінії, італійська компанія Gruppo Bisaro – Sifa Srl представила системи розливу пива, цілі комплекси. Словацька компанія Svidník презентувала досвід з виготовлення маленьких пивоварень «під ключ». Ємнісне обладнання українського виробництва для пивоварень презентувала львівська компанія “КРАФТ ІННОВЕЙШН”. У виставці також взяла участь компанія Stainless Steel Technologies – виробник міні-заводів для виробництва пива, квасу, сидру та ін. Танки для бродіння – ЦКТ, розроблені за німецькими технологіями та досвідом і виготовлені в Україні, презентувала компанія «Пивна техніка Шельса». Сучасні технології фільтрації, які гарантують збереження ароматики і смаку пива, представила компанія «А-Профі».

Окремий блок виставки – стенди з сировиною для пивоваріння. Солод від виробника презентувала компанія «Малтюроп Юкрейн», чеський солод найвищого ґатунку представила компанія «Sekado», всю лінійку солоду від німецького виробника Ireks презентувала  компанія «Іонія», представив свою продукцію також Славутський солодовий завод. Український хміль, який експортується на батьківщину Жатецького хмелю, представила компанія «Хопштайнер Україна».

Оригінальну установку для вирощування чистої культури дріжджів продемонстрував досвідчений майстер пивоваріння з Німеччини Антон Шельс. Постійний партнер Форуму компанія «Донау Лаб Україна» протягом заходу безплатно проводив експрес-аналіз якості пива.

Як створити унікальний продукт, вдосконаливши наявне або придбавши нове обладнання, розповів Ральф Герверт, відомий європейський експерт з пивоваріння, автор унікальних технологій виготовлення пива (в тому числі найміцнішого пива у світі), генеральний директор німецької компанії BdB Bier-Know how GmbH.

Крафтовими сирами та джемами гостей та учасників Форуму пригощали Фуд-партнериТМ «Щедрик» та ТМ «Доріан Грей».

З юридичними аспектами пивоварного та ресторанного бізнесу в рамках Круглого столу «Інтелектуальне пиво: просуваємо, не порушуємо — успіх бізнесу гарантуємо!» пивоварів знайомили спеціалісти Генерального Юридичного партнера Форуму – компанії «Пахаренко і партнери».  Досвідчені фахівці розглянули наступні теми: «Пивна справа: загально-юридичні аспекти бізнесу»; «Як подати себе в Інтернеті і не порушити закон»; «Нюанси використання географічних назв у торговельних марках пивоварів»; «Ваш продукт із вкраденим патентом — піратський продукт»; «Як не втрапити в халепу, зваривши пиво, та не стати фігурантом кримінальної справи».

Протягом усього часу роботи Форуму працював мобільний Музей підробок Українського альянсу по боротьбі з підробками і піратством у рамках соціальної акції «Я купую справжнє! Я не купую підробок!» просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні». 

Для домашніх пивоварів і тих, хто просто любить пиво та цікавиться технологією його приготування в рамках Форуму провели Круглий стіл «Домашнє пивоваріння: від хобі до успішного бізнесу». Модератором секції став один із засновників Київської Пивної Ліги Юрій Семенов. Власним досвідом започаткування пивного бізнесу, який розпочався з домашнього пивоваріння, ділилися успішні пивовари країни. 

Завершувався конференц-день розіграшем подарунків від партнерів Форуму. Святкова вечеря та урочиста церемонія вручення нагород Пивного Дегустаційного конкурсу East European Beer Award відбулися у найбільшому пабі Рівного «Сталева Гора».

20 жовтня відбувся Пивний тур кращими ресторанами-пивоварнями та міні-пивзаводами регіону «Крафтовий шлях». З огляду на те, що в Рівному та області активно розвивається пивоваріння та вже функціонує багато цікавих закладів і підприємств, Пивний тур складався з двох маршрутів, щоб учасники Форуму змогли побачити все. У програму туру ввійшли екскурсії на виробництво, дегустація пива і презентація пивного меню. Важливою темою Форуму є професійна пивна кухня. Тому під час екскурсій окрему увагу приділили саме меню ресторанів, дегустаціям ексклюзивних закусок та апетитних страв, розроблених шефами саме під пиво.

Розпочалася екскурсія для обох маршрутів з легендарного пивзаводу «Рівень», історія якого починається з 19 століття. Для першого маршруту наступною локацією став ресторан-броварня з авторським пивом в найкращих традиціях європейського пивоваріння «Броварня на Грушевського». Далі група завітала до гастропабу Father, серцем якого є пивоварня у центрі залу від компанії ZIP Technologies. 

Учасники другого маршруту після екскурсії на пивзавод «Рівень» вирушили на вже відомий в Україні та самобутній пивзавод крафтового пива «Волинський бровар» в місті Березне. Далі приймала нова міні-броварня «Кружак», де варять пиво на італійсько-українському обладнанні. Місцем завершення обох маршрутів пивного туру «Крафтовий шлях» за спільною вечерею та обміном враженнями стала відома пивна ресторація «КАНТ».

Крім того, учасники форуму взяли участь у Міжнародній колабораційній варці крафтового пива від Father’s Brewery. Досвідчені пивовари, ресторатори та домашні пивовари разом чаклували над ексклюзивним рецептом Вершкового стауту.

Відеосюжети за підсумками Форуму:

Фотозвіт:

 

 

Організатори Форуму – міжнародний інформаційно-видавничий проект «Технології та Інновації»

Генеральний Організаційний партнер Форуму – пивзавод «Рівень» і ресторан-пивоварня «КАНТ»

Організаційний партнер Форуму – паб «Сталева Гора»

Генеральний Юридичний партнер Форуму – патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери»
Головний Технологічний партнер Форуму – міжнародна група компаній Tapì

Головний Організаційний партнер – ресторан Skybar MANHATTAN

Головний Виставковий Партнер Форуму – Beviale Moscow-2018

Фудпартнери – ТМ Dorian Gray, ТМ «Щедрик» («Агропереробка». м.Рівне) – крафтові сири

Генеральний Діловий партнер Дегустаційного конкурсу – Київська Пивна Ліга

Генеральний Лабораторний партнер Дегустаційного конкурсу East European Beer Award – компанія «Донау Лаб Україна»

Ексклюзивний партнер Дегустаційного конкурсу – компанія SAHM                  
 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар