Ціни на фрукти і ягоди в Україні різко зросли

 Ціни на фрукти і ягоди в Україні різко зросли

Пропозиція перших ягід різко знизилося по відношенню до минулорічного, а ціни, відповідно, залишаються високими. Незважаючи на зниження доходів споживачів внаслідок коронакризи, ціни на фрукти і ягоди на ринку України знаходяться на історично високих рівнях. Про це повідомляє east-fruit.com.

Більше за інші продукти, станом на початок червня, зросли оптові ціни на полуницю — в середньому в 2,6 рази. Головною причиною став вплив несприятливих погодних умов на врожай ягоди. Кілька заморозків, останній з яких була в другій половині травня, чого раніше ніколи не було в історії, знищили значну частину врожаю. Тому пропозиція полуниці різко знизилася, а ціни, відповідно, залишаються високими. Ситуація ускладнюється прохолодною і похмурою погодою в більшості виробничих регіонів, що відтягує сезон дозрівання ягоди.

«Зниження врожаю суниці садової та високий рівень цін можуть мати негативний вплив на перспективи експорту цієї ягоди в замороженому вигляді. Найімовірніше, пропозиція сировини для заморозки в цьому році знизиться. Крім того, за нашими даними, заморозчики будуть дуже обережно підходити до ціноутворення на свіжу суницю садову, так як на ринку і зараз достатньо пропозицій продукції врожаю 2019 року, а Єгипет і Марокко і зараз продають залишки замороженої ягоди за низькими цінами», — розповідає Катерина Звєрєва, директор з розвитку УПОА.

Також, так само різко подорожчали черешня і яблуко. Головною причиною високих цін на черешню є втрата основної частини врожаю внаслідок заморозків. Наразі цих фруктів занадто мало, і купити черешню оптом не так вже й просто. Також негативний вплив на врожай і його якість надають рясні опади, що пройшли в більшості регіонів країни в останні два тижні.

«Ціни ж на яблуко залишалися високими весь сезон через зниження виробництва в 2019 році. На даний момент запаси яблука в сховищах українських садівників практично повністю вичерпані, і на ринку присутні переважно імпортні яблука. Відповідно, ціни на них високі. Адже не тільки в Україні, але і в більшості країн Європи, є проблеми з урожаєм черешні, ягід і інших ранніх фруктів, що сприяє гарному попиту на яблука», — додають фахівці. Зазначимо, що ціни на груші за рік виросли на 30−35% і зараз на українському ринку можна знайти переважно імпортні груші.

З імпортних фруктів найменше зросли ціни на банани. Фактично банани за рік подорожчали в середньому на 2−4% в оптовій торгівлі, що робить їх найдоступнішими, після яблук, фруктами.

«Ціни на лимон зараз в середньому на 25% вище, ніж роком раніше, а на апельсин — на 40% вище. Попит на ці фрукти різко виріс в розпал пандемії коронавірусу, тому ціни на них також залишаються досить високими», — зауважують аналітики.

Очікується, що найближчим часом на ринку України збільшиться пропозиція імпортних абрикосів з Туреччини, Узбекистану та Іспанії.

На жаль, сади абрикосів в Україні також сильно постраждали від заморозків, і врожай власних кісточкових фруктів буде вкрай низьким. Таким чином, очікувати низьких цін на абрикоси в цьому сезоні також не доводиться.

«Вже зараз на ринку починає з`являтися перша жимолость. Однак, ціни на неї поки що остаточно несформувалися, так як обсяги пропозиції залишаються дуже невеликими», — підкреслюють фахівці.

Разом з тим, через тиждень на ринок повинні почати надходити перші партії ранньої лохини з південних регіонів України. Лохина, за словами фермерів, також постраждала від заморозків, проте, за оцінками УПОА, вступ в плодоношення великих площ лохини в цьому році, має компенсувати фактор зниження врожайності.Тому загальна пропозиція цієї ягоди може навіть зрости.

Тож, не виключено, що лохина стане єдиною ягодою, ціни на яку в цьому сезоні будуть нижчими, ніж роком раніше. 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар