ТОП-10 країн, що найсуттєвіше знизили експорт яблука за останні 15 років

Світ змінюється все швидше, і ці зміни зачіпають і таку консервативну область як сільське господарство. Аналітики EastFruit вирішили дослідити, хто з країн програє глобальну конкуренцію на світовому ринку яблука, вивчаючи динаміку обсягів експорту за останні 15 років.

Насправді, країн, які б знизили експорт за такий тривалий період часу, було не так вже й багато – адже за 15 років населення Землі зросло істотно, і всі країни намагалися нарощувати виробництво. Однак, все-таки, 19 країн показали зниження обсягів експорту яблука.

«Країни, які знизили обсяг експорту яблука за цей період, можна умовно розбити на дві групи – це розвинені країни з високою вартістю робочої сили і цінами на землю, а також країни Південної і Північної Америки, де умови для вирощування яблук були ідеальними, а внутрішні ринки яблука продовжували активно рости», – зазначає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Очолила цей анти-рейтинг Франція, яка знизила обсяги експорту яблука на 370 тис. тонн або майже в півтора рази. Відразу за нею розташувалися Бельгія і Нідерланди, які знизили обсяги експорту яблука на 220 і 165 тис. тонн відповідно.

Четверте місце за Аргентиною, яка скоротила експорт яблука на 107 тис. тонн за 10 років або в півтора рази. Значно менш істотні скорочення експорту яблук були у Австралії (30 тис. тонн), Канади (22 тис. тонн), Сінгапуру (8 тис. тонн) і Німеччини (6 тис. тонн). У десятку потрапили також Бразилія і Казахстан, що знизили експорт приблизно на 5 тис. тонн за цей період. Однак в Казахстані зараз активно нарощуються площі під сучасними яблучними садами, тому обсяги експорту цілком можуть відновитися.

В цілому ж, світова торгівля яблуком практично не росте вже кілька років, опинившись під тиском цілої низки чинників. Серед основних причин стагнації міжнародної торгівлі яблуком – поява великої кількості альтернативних фруктів, зокрема екзотичних фруктів, а також ягід, і їх широке поширення. Інший факт – це зростання власного виробництва яблука в країнах, які протягом багатьох років були великими імпортерами. Третій фактор – торговельні війни, негативно впливають на можливості експорту та імпорту яблук і четвертий – зниження світових цін на нафту і газ, і, як наслідок, зниження доходів громадян в країнах, які залежать від експорту енергоносіїв, але самі яблука не вирощують або вирощують в недостатніх обсягах. Такі країни в останні роки також різко знизили імпорт яблука, так як це необов’язковий, екзотичний для них фрукт.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар