Територію біля інституту Таїрова оголосять парком-пам’ятником

 Територію біля інституту Таїрова оголосять парком-пам’ятником

Оголосити парком-пам’ятником садово-паркового мистецтва місцевого значення територію площею 24,4 га у передмісті Одеси смт Таїрове пропонують депутатам облради.

Відповідний проєкт рішення найближчої сесії зборів розробив регіональний департамент екології та природних ресурсів. Про це повідомляє сайт «Думская».

Якщо депутати підтримають цю ініціативу (а противників у неї немає), парк отримає назву «Дендропарк Таїровський».

Йдеться про землі Таїровської ОТГ, Національний науковий центр «Інститут виноградарства та виноробства імені Василя Таїрова» та держпідприємство «Дослідне господарство «Таїровське» на березі Сухого Лиману.

В інституті імені Таїрова розповіли, що дерева навколо науково-дослідної установи почали висаджувати з перших років її існування на нинішньому місці (інститут був заснований як дослідна станція 1905 року в Одесі, а за чотири роки переїхав на берег Сухого Лиману). Озеленення інтенсифікувалося після будівництва головного лабораторного корпусу 1965 року. Тоді ним займався відомий ботанік Анатолій Бонецький, який до цього працював в одеському «Міськзелентресті», а згодом 30 років очолював ботанічний сад університету імені Мечникова.

Нині у парку росте 125 видів рослин із 84 родів та 42 сімейств. Це більше, ніж у дев’яти із десяти парків-пам’ятників садово-паркового мистецтва Одеси та більшості заповідних парків Одеської області. Серед них – 20 видів, включених до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи (МСОП), зокрема ясен пенсільванський, кедр атласький, гінкго білоба, альбіція іранська тощо.

Парк закладений частково у регулярному, частково у ландшафтному стилі. Тут присутні солітери (окремі дерева або чагарники), деревні групи, лінійні насадження (алеї), живоплоти, бордюри, є вертикальне озеленення.

Адміністрація інституту неодноразово зверталася до місцевої влади із проханням включити парк до складу природно-заповідного фонду України з наданням відповідного охоронного статусу.

Читайте також: Ірина Ковальова, директор Інституту Таїрова: Ми продовожуватимемо працювати і постараємось залишатись флагманом української виноградарської науки

В інституті Таїрова обрали найкращі столові сорти винограду

Більше інформації про виноградарство та виноробство, а також виробництво інших напоїв – на сторінках спеціалізованого журналу «Напої. Технології та Інновації». Посилання на останній випуск: Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Триває передплата на єдиний в Україні журнал для професіоналів у галузі виноробства та виготовлення інших напоїв. А також запрошуємо партнерів до співпраці з розміщення іміджевої та блочної реклами в журналі і на сайті techdrinks.info!

Звертайтеся за контактами менеджерів:

  • Анна Панкратенкова (координатор проєкту): тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com
  • Ірина Калюжна, тел.: +3096 45 87 682, reklama.nti@ukr.net
  • Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516, sad.nti@ukr.net
  • Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46, sad2017@ukr.net

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті