Сови – секретна зброя проти шкідників на виноградниках у долині Напа

 Сови – секретна зброя проти шкідників на виноградниках у долині Напа

Виноградарі долини Напа практикують природний підхід для боротьби із шкідниками винограду, на противагу хімічним засобам. Зокрема, фермери використовують сов, яструбів та інших хижих птахів, які полюють на ховрахів, мишей та полівок, що завдають значної шкоди виноградникам. Завдяки такому методу вдається економити тисячі доларів, за які могли б придбати хімічні засоби чи пастки.

Зазвичай виноградарі боролися із шкідниками за допомогою хімічних засобів, які негативно впливали на якість і винограду, і вина. Проте більш ефективними виявили себе сипухи, сім’ї яких виловлюють щороку до 3400 гризунів.

Метт Джонсон, професор університету Гумбольдта, багато років вивчає методи боротьби з хижими шкідниками на виноградниках. За результатами досліджень, каліфорнійські виноградарі навмисно заманюють сов на свою ділянку, будуючи гнізда.

Ви можете поставити гніздовий ящик для сипухи саме в тому місці, де, на вашу думку, є проблеми з дрібними ссавцями. Сови почнуть виловлювати гризунів на цій території, — говорить Джон С. Робінсон, місцевий орнітолог.

Джонсон і його аспіранти виявили, що сипухи люблять, щоб гніздові ящики були розміщені на висоті принаймні 9 футів від землі, задньою стороною до сонця, поруч із полями, бажано далеко від лісу.

Університет штату Гумбольдта в Каліфорнії протягом останніх кількох років проводить довготривалий експеримент у долині Напа. Вони встановили близько 300 гнізд сов на 75 різних виноградниках і вивчають вплив сов на популяції шкідників. Приблизно чотири п’ятих цих виноградників повідомили про помітну різницю в боротьбі з гризунами, якщо порівнювати з використанням хімічних засобів.

Без сов популяція гризунів досягла б максимуму, і вони б завдали великої шкоди виноградникам, — пояснює біолог Керрі Вендт.

Керрі вже кілька років вивчає вплив цього природного підходу до боротьби зі шкідниками. Вона подорожує по долині Напа, щоб встановити та оглянути гніздові ящики, позначаючи кожну пташку, щоб відстежити їхні звички.

В окрузі Вентура використовують птахів, у тому числі яструбів, соколів і сов, замість родентицидів майже на ста дамбах, оскільки гризуни можуть пошкодити споруди. Управління охорони вододілу округу Вентура повідомляє про економію 216 000 доларів США на милю каналу порівняно з пастками.

Фермери сподіваються, що гніздові ящики спонукатимуть більше виноградників Напа повністю відмовитися від хімікатів і стати органічними в найближчому майбутньому.

Сови не тільки допомагають виноробам знизити свої витрати, вони роблять виноградники зеленішими та зберігають здоровішими екосистеми — гідний результат, який відображає велич знаменитої долини.

Джерело, фото: www.goodnewsnetwork.org

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті