Розвиток виноробства в Україні гальмують ряд чинників

 Розвиток виноробства в Україні гальмують ряд чинників

В Україні раніше було розвинене індустріальне виноробство, і за 20 років, на жаль, в цій галузі ніяк не можуть перейти до системи ринкових відносин. Хоча потенціал України з точки зору виноградарства і виноробства неймовірний. Таку думку висловив Іван Плачков, засновник сімейної компанії «Колоніст», передає agroportal.ua.

«Для прикладу наведу кілька цифр — в 1974 році надходження до бюджету Одеської області від виноградарства і виноробства становили до 20%. Це колосальна цифра. Вино на півдні Одеської області виробляли з часів Стародавньої Греції, за часів Римської імперії і Візантії. Коли в Європі в ХІХ столітті філоксери знищили багато виноградників, нестачу врожаю компенсували саме продукцією з півдня України. Потенціал України з точки зору виноградарства і виноробства неймовірний», — розповідає Плачков.

Він наголошує, щоб цей потенціал реалізувати, потрібно на рівні законодавства скасувати бюрократію, яка до сих пір заважає розвитку галузі.

«Я вже бачу четверту зміну реформаторів, які на круглих столах слухають, але далі гасел, що ми йдемо в Європу, нічого не відбувається. Нам потрібно вирішити питання землі, адже винороби не володіють землею, на якій розташовані їхні виноградники», — пояснює експерт.

За його словами, в Україні також не вирішено питання вивезення зразків продукції за кордон на виставки. При цьому на ринку України дуже багато вина продається контрабандою без акцизних марок — це питання теж потрібно вирішувати, закривати кордони від контрафакту.

«Наразі гостро стоїть питання меліорації на державному рівні. За підрахунками, старі меліоративні магістральні системи могли б забезпечувати українських виноробів на 80% водою, якщо їх відновити. Якщо цього не зробити, на півдні України залишаться тільки пасовища для овець, а не виноградники», — стверджує Плачков.  

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар