Підприємств, що займаються вирощуванням хмелю в Україні стало менше

 Підприємств, що займаються вирощуванням хмелю в Україні стало менше

За декілька останніх років кількість господарств, що спеціалізуються на вирощувані хмелю, стрімко зменшилась з 60 до 19. А у порівнянні з попередніми роками – й більше. Про це розповів Ігор Штанько, кандидат сільськогосподарських наук, завідувач відділом селекції та інноваційних технологій хмелю Інституту сільського господарства Полісся НААН України.

“Значно скоротилися площі насаджень хмелю. Якщо у 1990 році вони складали 7,4 тис. га, то у 2019 році – 0,4 тис. га, тобто у 18,5 рази менше. Впродовж 2014 – 2019 років пивоварна промисловість України споживала близько 100 – 120 тон альфа-кислот, з яких вітчизняні виробники хмелю забезпечують лише 20%, решта – імпортована хмелепродукція”, – зазначає Штанько.

Починаючи з 2012 року, хміль в Україні стали вирощувати лише в чотирьох областях: Чернігівська, Київська, Луганська, Волинська, Вінницька. Хоча раніше культуру вирощували у дев’яти регіонах.

“По-перше, впливає непрогнозована погода, брак вологи. Також немає на 100% укладених угод на реалізацію. В Україні ведуть діяльність підприємства, які виробляють пиво. Практично всі – великі підприємства з власністю транснаціональних компаній, які закуповують хміль у великих сільгоспвиробників. Не через те, що в нас хміль гірший, просто у них – централізована закупівля”, – пояснює Василь Гуляйгродський, фермер-хмеляр ПА “Щедрий урожай”.

За словами Гуляйгородського, його господарство могло б вирощувати більше хмелю. Однак, виходять із того, що зможуть продати. Він же сподівається, що держава зверне увагу на господарства, які займаються вирощуванням даної культури.

“Нам цього бракує. Має бути державна підтримка на гектар вирощування. Так, я готовий працювати і без неї, але є багато нюансів, які неможливо передбачити, зокрема, погодні умови”, — підсумував виробник.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар