Чим продукція сімейної виноробні «Курінь» підкорює споживачів в Україні та за кордоном

 Чим продукція сімейної виноробні «Курінь» підкорює споживачів в Україні та за кордоном

Майже десять років на сімейній виноробні ТМ «Курінь», організованій на Херсонщині за прикладом французьких шато, натхненні своєю справою фахівці творять автентичне авторське вино, у якого вже є багато прихильників в Україні та за її межами. «Ми вирощуємо якісний виноград і робимо з нього якісне вино», – кажуть винороби ТМ «Курінь», розповідаючи про особливості своєї продукції. При цьому підприємство не лише тримає високу марку, а й постійно вдосконалюється, пропонуючи споживачам новинки і розширюючи виробництво. Однак у планах сімейної виноробні – не лише оновлення асортименту, а й втілення проєктів, які дадуть змогу розвивати винний туризм, котрий нині став популярним рекреаційним напрямком. Тим паче, що цікавих ідей є багато, стверджує керівник проєкту «Сімейна виноробня «Курінь» Денис ХАЛУПЕНКО.

Й АВТОРСЬКЕ ВИНО, І КРАФТОВЕ ПИВО

Втіленням однієї з таких ідей стали нові магазини, які ТМ «Курінь» нещодавно представила жителям Херсона. У магазинах нового формату «Курінь Маркет» відвідувачам пропонують придбати на розлив і вино, і крафтове пиво.

– Уже зараз ми можемо констатувати, що такі крамниці з крафтовим алкоголем – зручні та цікаві для аудиторії. Адже серед споживачів є попит і на крафтове вино, і на ексклюзивне пиво, елі та сидри. Як наслідок, зросли продажі, що засвідчує правильність нашого підходу до справи. Взагалі, такі магазини вигідні і для покупців, і для виробників. Скажімо, до крамниці приходить чоловік, щоб придбати собі хорошого пива, і також купує пляшку доброго вина для дружини, – розповідає Денис Халупенко про нові підходи до реалізації продукції.

Особливу увагу у сімейній виноробні «Курінь» зараз звертають і на брендування продукції, оскільки своєчасний ребрендинг важливий з позиції маркетингу та залучення споживача.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські крафтові винороби відкривають білоруські ринки збуту

– Реалії такі, що сьогодні товар «продає» етикетка – гарна, яскрава, з цікавим і сильним сюжетом. Зараз якісному брендуванню можна повчитися у пивоварів, які пропонують чудові зразки крафтового пива – в оригінальних скляних пляшках з неймовірними етикетками і цікавими сюжетами. Виноробам варто переймати цей досвід, який уже став трендом, дуже модним і сучасним. Як і різноманітні акції, що до вподоби відвідувачам наших магазинів. Особливим попитом користується акція «1+1=3» (три пляшки за ціною двох), цікавлять покупців і програми лояльності, знижки, інші акції – все це ми постійно практикуємо, такі маркетингові ходи стимулюють продажі. Врешті, якщо попит є, то чому б не зробити цікаві пропозиції? – вважає керівник сімейної виноробні.

Нині в асортименті підприємства – 14 найменувань вин. Серед них сухі та десертні вина, лікерне, вермут. До речі, сімейна виноробня «Курінь» – єдиний виробник лікерного вина в Україні. Щораз більшої популярності набувають і десертні кріплені вина, частка яких у виробництві підприємства сягає 50%. Зараз в Україні ніша солодких десертних вин, яку раніше займала продукція кримської «Масандри», не заповнена. Тому саме у перспективного сімейного виробництва з Херсонщини є всі підстави сподіватися, що його десертні вина згодом набудуть не меншої популярності. Цьому сприяють і кліматичні умови, і південне сонце, і ґрунти, на яких зростає виноград.

– Торік ми розширили наш асортимент новими столовими сухими винами з міцністю 10,5-11%. Саме таким напоям зараз віддають перевагу у країнах Європи – це вже своєрідний тренд. Улітку люди прагнуть пити легкі білі сухі напої – Шардоне, Рислінг, вино з мускатних сортів винограду. Новинки реалізуємо з початку року, і, думаю, їхня популярність тільки зростатиме. Також продовжуємо випускати класичні сухі червоні вина. У сезоні 2019 року зібрали хороший урожай винограду сортів Мерло, Сапераві, Каберне Совіньйон.

– Цьогоріч презентували напівсолодкі вина. Плануємо випустити ігристе мускатне біле напівсолодке вино «Курінь» у категорії шампанських вин. При виробництві ж десертних зберігаємо вірність традиціям. Це яскраві, насичені, концентровані вина – такі, якими вони й повинні бути. Взагалі віддаємо перевагу виробництву вин, які полюбляємо самі – така вже специфіка сімейної виноробні, – зазначає фахівець.

ВИННИЙ ТУРИЗМ – ПЕРСПЕКТИВНА СФЕРА

Мета херсонських виноробів – не лише розширення виробництва вина, а «просування» перспективного нині туристичного на- прямку – винного туризму. Саме тому колектив сімейної виноробні «Курінь» прагне створити образ не просто винного господарства, а справжнього туристичного об’єкта.

– Маємо великі плани, серед яких – будівництво великого шато з готелем, рестораном, дегустаційною залою, великим підвалом, спа-центром. Для відвідувачів також хочемо створити першу в Україні винобібліотеку. Ми багато читаємо і, куди б не їхали, звідусіль привозимо багато літератури – книг, журналів, брошур. Тому наші гості зможуть відвідувати цю ексклюзивну бібліотеку. Плануємо різноманітне дозвілля для наших відвідувачів: вони матимуть змогу зупинитися у нас та добре відпочити, побувати на виноградниках, взяти участь у фестивалях, котрі проводимо у серпні та вересні. Гостям у нас дуже цікаво: вони, наприклад, з кошиками збирають виноград, а ввечері куштують вино, п’ють сік, який тільки починає бродити. Посеред виноградників обладнали альтанки, де люди можуть відпочити від міського руху і поспіху. У нас гарні, екологічно чисті місця, поряд море, є чудові фрукти та овочі – словом, справжній релакс. Поряд з нами – крафтова сироварня, з якою співпрацюємо, пропонуючи ексклюзивні сири тим, хто бере участь у винних дегустаціях. Тобто усі, хто прагне долучитися до гастрономічного туризму, знайдуть тут багато цікавого, – розповідає Денис Халупенко.

– Реалізуємо наші вина в багатьох областях і містах, серед яких – Київ, Дніпро, Кривий Ріг, Миколаїв, Умань. На нашу продукцію є попит за кордоном. Зокрема, деякі мережі готелів у Польщі прагнуть отримати ексклюзивне право на реалізацію вин ТМ «Курінь». Цікавляться ними і в Білорусі. Однак існує низка бюрократичних перепон для виходу на зовнішній ринок: потрібні десятки угод, сертифікатів та інше. Тому поки що ми працюємо тільки на внутрішньому ринку. Проте робимо це успішно: у 2018-му виготовили 65 тис. пляшок вина, і з кожним роком нарощуємо обсяги, – зазначає фахівець.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Виноробня «Курінь» закладе 15 га технічними сортами винограду

Вочевидь, секрет успіху продукції ТМ «Курінь» не лише в ексклюзивності та якості, а й в тому, що на підприємстві тяжіють до виробництва екологічно чистої продукції з перевіреної сировини.

– У перспективі плануємо вирощувати червоні сорти винограду (Каберне Совіньйон, Мерло, Сапераві) на 60 га площ, які маємо в резерві. Зараз готуємо під них проєкти. Чужу сировину купувати не хочемо і нікому не рекомендуємо. Вирощуючи виноград, ми чітко контролюємо його якість і токсичні навантаження, дуже важливо не використовувати пестициди, інсектициди, адже зараз є дуже багато сучасних технічних рішень. Скажімо, ми придбали нові косарки, оснащені спеціальною оптикою. Вони «бачать» і ефективно викошують бур’яни, тож знищувати їх хімічним способом вже не потрібно, – розповідає Денис Халупенко.

Сімейна виноробня – перспективна справа і з огляду попиту на якісний та екологічно чистий продукт. Адже прагнення обирати вино, виробництво якого не є масовим, а отже, чітко контролюється, – це нині тренд у країнах Західної Європи. Поступово ця тенденція поширюється і в Україні. І саме невеликі сімейні виноробні, на яких дбають і про екологічність, і про ексклюзивність продукції, у перспективі забезпечать цей попит.

Стаття опублікована у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Напої. Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар