Лімітована сезонна варка – гарбузовий ель від «Березанської броварні» – уже на крані!
«Березанська броварня» зварила гарбузовий ель «Конотопська відьма», який уже є у продажу. Лімітована варка – сезонна фішка броварні. Про гарбузовий ель та інші новинки журналу «Напої. Технології та Інновації» розповіла комерційна директорка «Березанської броварні» Наталія НАДОБЕНКО.
– Щороку в цей період ми робимо лімітовану варку. Минулого року варили кукурудзяне пиво. Цього року вирішили зварити гарбузовий ель. Це напівтемне, нефільтроване, непастеризоване пиво, яке має глибокий мідний колір. Пиво зварене з додаванням запеченого гарбуза, кореня імбиру і таких спецій – коріандра, мускатного горіха, духмяного перця. Гарбузи запікали у спеціальних печах. Для цього підготували 100 кг гарбузів спеціального сорту. Пиво вийшло за смаком таке, як імбирне печиво з нотками гарбуза. Воно пряне, смачне, – розповідає Наталія Надобенко.
Назва «Конотопська відьма» виникла випадково. Її придумала партнерка броварні – сомельє, якій привезли це пиво для дегустації.
– Незабаром буде Хелловін. Ми, хоч не прихильники цього свята, перейнялися самою атмосферою, коли до Хелловіна готують гарбузи. Тому ключову роль у створенні назви гарбузового елю відіграла емоційна нотка. Далися взнаки й події останніх днів – масові обстріли України. Хотілося б орків смажити так, як гарбузи для приготування цього пива. Тому назва має емоційний та асоціативний характер, – розповідає пані Наталя.
Окрім гарбузового елю, «Березанська броварня» підготувала ще кілька новинок – імбирне пиво та світлий ель із нотками суниці. Імбирне пиво, за словами комерційної директорки пивоварні, уже кілька тижнів є у продажу. Воно доволі міцне (6,5 % алкоголю). У цьому пиві в міру виражений імбир, хмелева гірчинка та апельсинова цедра. Наталя Надобенко називає такий склад антивірусним набором.
– У планах на найближчий період – зварити гозе, пиво з сіллю. Це буде новий для нас досвід. Варити почнемо найближчими днями. Є плани й на зиму. І ми їх втілимо в життя, якщо дозволятиме ситуація в країні, – зауважує Наталя Надобенко.
Комерційна директорка розповіла, що від початку війни «Березанська броварня» працювала у підтримуючому форматі, а саме – були забезпечені технологічні параметри для зберігання готової продукції, зварене пиво стояло у ЦКТ. Продаж відновили, коли офіційно дозволили продавати алкоголь у Київській області.
– Для нас було пріоритетом зберегти робочі місця на пивоварні. І ми їх зберегли. Як не парадоксально, у весняний період був великий попит на нашу продукцію. Адже в довоєнний період ми закупили багато сировини. Коли зварили з неї пиво, вартість перераховувати не стали. Тобто ціна пива лишилася лояльною. Влітку, коли на пиво був великий попит, ми трішки звузили наш асортимент та варили 5 стандартних сортів пива. Із початком осені попит різко впав. Але ми не гонимо потужності, а постійно експериментуємо та адаптуємося до нових умов роботи. До речі, у серпні нашій пивоварні виповнилося 2 роки. Ми відкривалися, коли був спалах ковіду. Тому ми працюємо за будь-яких обставин, адаптуючись до сьогодення, – зазначає пані Наталя.
Читайте також:
Окупанти захопили Південну Степову Броварню «Дрофа»
На Рівненщині виготовляють високоякісні крафтові сири