Крафтові дистиляти в Україні: стан і перспективи
У жовтні у Києві крафтові винокури та спеціалісти галузі зібралися на найбільш масштабний захід – Всеукраїнський форум-виставку «Міцний КРАФТ 2020». Організаторка заходу, Ukrainian Craft Distillers Association, розповіла про свою роботу і плани, провела обговорення законопроєкту щодо спрощення процедури ліцензування малих виробників, що сприятиме їхньому виходу на легальний ринок, влаштувала корисні лекції та майстер-класи і нагородила кращих виробників за результатами конкурсу Independent Craft.
Незважаючи на те що ринок крафтових напоїв досить молодий, його учасники згуртовані та небайдужі. Виробники активно співпрацюють з Асоціацією і подають на конкурси свої зразки.
– Наша Асоціація народилася рік тому. За цей час ми провели величезну роботу: ініціювали розробку законодавства щодо малих виробників дистиляту спільно з Мінекономіки, провели дегустаційний конкурс Independent Craft, семінари в рамках проєкту Української академії дистиляції, – розповіла голова Громадської спілки Ukrainian Craft Distillers Association Катерина ЛАВРЕНОВА. – Маємо такі чудові напої, але, на жаль, відстали від всього світу і повинні швидко наздоганяти. Тож експериментуємо, на ходу створюємо цікаві проєкти, намагаємось одразу їх реалізувати. Асоціація, на наш погляд, є голосом і щитом виробників крафтових міцних напоїв, їхнім помічником, що сприяє вирішенню нагальних питань. Наше основне завдання – щоб ринок крафтових напоїв дозрів та почав розвиватися.
Катерина Лавренова презентувала плани Асоціації на наступний, 2021 рік. Серед них – старт Української академії дистиляції як 4-місячного курсу навчання від азів дистиляції до виведення продукту на ринок, серія семінарів щодо ведення бізнесу з урахуванням вимог законодавства, створення консалтингового центру юридичного та патентного захисту, маркетингу, стратегії і просування, проведення дегустаційного конкурсу Independent Craft, дегустаційних тематичних конкурсів Ukrainian Craft Whiskey Awards та Ukrainian Craft Gin Awards, конкурсу коктейлів на основі крафтових напоїв, а також тематичних заходів з метою популяризації крафтових міцних напоїв серед потенційних споживачів.
Продовження читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.
Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net
Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.