Конкурс «Меди питні 2020» отримав міжнародний статус: медовари на порозі змін

 Конкурс «Меди питні 2020» отримав міжнародний статус: медовари на порозі змін

Всеукраїнський конкурс «Меди питні 2020», який проводить ГО «Гільдія медоварів України», на шістнадцятий рік свого існування став міжнародним. На світовому рівні Україна вже заявила про себе як про виробника медових напоїв еліткласу. Такий прорив здійснили звичайні ентузіасти-пасічники, які мають у своїх господарствах від 10 до 100 вуликів.

Українські медові напої анітрохи не поступаються польським, словацьким і чеським. Наприклад, поляки не роблять питні меди з фруктами, ягодами, травами та соками – їхні напої лише чисті. До того ж вони звикли все спиртувати. Адже виготовити якісний напій стійким і при цьому правильно організувати процес ферментації нелегко. Куди простіше добавити спирт, щоб законсервувати напій.

ДЛЯ КРАФТУ ВАЖЛИВИЙ АСОРТИМЕНТ

Як засвідчив конкурс, найпопулярніші медові напої – з ягодами. Їх було найбільше серед зразків, представлених на змаганні. Кілька років тому на конкурсі «Меди питні» виникла нова номінація – медові напої з травами та соками. В основному медовари використовують лікарські, ароматичні трави (чебрець, м’яту тощо) та активно експериментують у цьому напрямку. У кожного медовара – власні неповторні смаки питних медів, як і рецепти борщу у кожної господині.

– Для крафтових напоїв дуже важливий асортимент, – зазначив в ексклюзивному інтерв’ю для журналу «Напої. Технології та інновації» голова оргкомітету конкурсу «Меди питні», голова ГО «Гільдія медоварів України» Василь БАРАБАШ. – Наприклад, я експериментую сьогодні з п’ятіркою напоїв, які ще ніхто не робив. По-новому підходжу до медів питних з тереном, обліпихою, кизилом (використовую комбінацію з двох видів кизилу – чорного та червоного). Також удосконалюю декілька напоїв з ожиною та порічкою, оскільки дуже важливо відпрацювати правильну пропорцію складових. Готую за власною технологією напій з абрусового меду – досить ефективний при застудних захворюваннях і навіть при астмі.

Продовження статті читайте у номері 1-2 (82-83) журналу “Напої.ТІ”.

Оформити передплату можна за тел.: +38 (0362) 60 88 21, а також зконтактувати з менеджером за тел: +38 063 056 47 88, +38 068 568 66 58, +38 096 491 66 92
або надіслати заявку на e-mail: info@techdrinks.info

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар