Італійці вже викорчовують Галу, а ми садимо – експерт про українські технології вирощування яблук

 Італійці вже викорчовують Галу, а ми садимо – експерт про українські технології вирощування яблук

Від світових тенденцій у розвитку вирощування яблук Україна відстала років на 10-15 років. Так вважає експерт ринку фруктів Максим Кулік.

Українським виробникам яблук необхідно стежити за світовими тенденціями в вирощуванні фруктів та прогнозувати, які тенденції з’являються у найближчому майбутньому. Тоді наші яблука будуть популярними на міжнародних ринка. Так вважає Максим Кулік, консультант компанії-експортера фруктів Vinaigrette LLC.

«У нас зараз так: Гала продається – всі масово саджають Галу. Кажу, товариші, не поспішайте, зараз експорт Гали у нас 80% займає, але якби були нові клубні сорти, ми б дуже дорого їх продавали», – наголошує Максим Кулік.

За інформацією експерта в Італії – «законодавиці яблучної моди», такий сорт, як Гала, вже викорчовують. Нині на світових ринках набули популярності такі сорти яблук, як Пінк Леді, Кіко, Джаз.

«Це більш привабливі різновиди тієї ж Гали, але вони продаються у рази дорожче», – відзначає Максим Кулік. Адже щоразу споживач хоче, щоб його здивували, порадували чимось новеньким. Тож уже майже не звертають увагу на такі сорти, як Айдаред, Голден і Гала.

Експерт переконаний: українським виробникам фруктів необхідно відмовитися від консервативних поглядів і зайнятися прогнозуваням ринку. Тоді вони зможуть заробити в рази більше.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар