Чи можна заощадити, використовуючи світлодіоди в теплицях?

 Чи можна заощадити, використовуючи світлодіоди в теплицях?

Починаючи використовувати світлодіоди, потрібно бути готовими до того, що рахунок за електроенергію зменшиться, а за опалення – зросте. Проте на скільки? Цікаве дослідження провели вчені Вагенінґенського університету Девід Кацзін, Лео Марселіс, Саймон ван Мурік та Ельдерт ван Хентен. У результаті досліджень було виявлено, що економія завдяки переходу на світлодіод становить лише близько 15%. Про це повідомлено на порталі Hortidaily.

“Коли люди переходять на світлодіоди, люди говорять про економію коштів на електроенергії. Однак світло і тепло взаємопов`язані: якщо ви заміните звичайні лампи на світлодіоди, вам не вистачатиме тепла, яке надходить від звичайних ламп. Світлодіоди випромінюють дуже мало тепла, і це повинно бути компенсовано системою опалення теплиць. Тому виходить, що якщо заощаджуєш на електроенергії, то виникає потреба в додатковому обігріві теплиці,” –  коментує Девід Кацніз.

Розраховувати це дуже важко, оскільки споживання енергії для опалення й освітлення вимірюється в різних одиницях. Щоб отримати правильні результати, була розроблена модель GreenLight, яка дозволяє порівняти споживання електроенергії й газу в мегаджаулях. Дослідники довели, що світлодіоди зменшать споживання електроенергії на 40%, але збільшать опалення приблизно на 25%. Таким чином, економія становить всього 15%.

Варто додати, що це дослідження є частиною більш масштабного проєкту, спрямованого на збільшення ефективності вирощування різних культур у теплицях. Вчені досліджують, як за допомогою світлодіодів зменшити споживання енергії в теплиці на 50%. Можливо, в майбутньому ми отримаємо спосіб оптимізувати сільськогосподарську діяльність та зробити її більш економною.
 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар