Новий журнал «Напої. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
Зустрічайте новий випуск журналу «Ягідник»!
Новий випуск журналу «Ягідник» уже вийшов друком і доступний для завантаження! В новому номері видання – розмаїття цікавих тем і корисних порад. Так, обліпиха – одна з тих нішевих ягідних культур, які мають всі шанси стати традиційними, адже плантації з ними щороку невпинно зростають, а переробка таких ягід активно розвивається. Тому про те, як, де і яким чином висаджувати обліпиху, саджанці з якою кореневою системою обрати, а також про вимоги щодо закладання плантації обліпихи розповів керівник розсадника «Подільські Саджанці» Дмитро Рипан.
Нагадаємо, на період воєнного часу всі охочі мають змогу безкоштовно почитати журнал в електронному форматі, тому попередній і новий випуски журналу «Ягідника» у форматі PDF можна завантажити тут.
Розпочинає новий випуск журналу «Ягідник» детальний пострепортаж з однієї з ключових подій ягідного сектору України – VI Міжнародної благодійної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!», яка з неймовірно великим успіхом відбулася 16–17 лютого в Рівному. Захід, участь у якому взяли понад 250 ягідівників, організувала медіагрупа «Технології та Інновації». Як пройшов захід, які ключові питання обговорювалися, які проблеми та виклики чекають фермерів у сезоні 2023 року та не лише, читайте на сторінках журналу.
Ще до 2021 року світове споживання органічної продукції збільшувалося. Проте зараз учасники органічного ринку зазначають, що спостерігається тенденція до зменшення зацікавленості та попиту на таку категорію товарів. Причому цей спад активності та споживання органіки і в Європі прогресує та стає дуже очевидним. Про те, як зараз розвивається органічний ринок Європи, читайте в репортажі з ключової виставки органічної продукції BIOFACH-2023.
Сезон 2023 року для ягідного сектору буде досить-таки цікавим: цьогоріч триватиме новий цикл падіння цін на малину, який розпочався ще минулоріч, ринку замороженої суниці, мабуть, знову не буде, а через перевиробництво лохини в 2022-му виробникам доведеться нарощувати експорт і поступово розвивати ринок замороженої ягоди. Саме такі тенденції пануватимуть на ягідному ринку України, в інтерв’ю проєкту «Ягідник» розповів президент Української плодоовочевої асоціації Тарас Баштанник.
Розробка проєкту системи зрошення та її монтаж – це лише пів шляху до правильного поливу насаджень. Окрім цього, потрібно отримати дозвіл на спеціальне водокористування. А ще – оцінку впливу на довкілля, дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря тощо. Тому правильна організація роботи підприємства не лише забезпечить у майбутньому бажаний урожай, але й… врятує від штрафів і тимчасової заборони діяльності господарства. Тому про те, які дозволи та документи треба отримати, щоб підприємство працювало правильно та відповідно до законодавства, читайте у статті про екологічну безпеку в садівничому бізнесі з порадами досвідчених садівників та експертів.
Нова реальність для низки ягідних і садівничих підприємств України зараз полягає в тому, що їм доводиться відновлювати роботу після тимчасової окупації, коли частково були знищені і насадження, і приміщення, і техніка… Одним з таких є СВК «Ягідки» з Київщини, якому при втраті 1,5 місяця технологічного процесу вирощування лохини вдалося не лише успішно організувати продажі органічної лохини, а здобути досвід виготовлення органічної лохинової горілки.
І продовжуючи тему окупації та роботи в умовах, не можна оминути увагою підприємство Famberry з Запорізької області, яке вирощує найбільший органічний кизиловий сад у Європі. Однак через тимчасову окупацію регіону власники підприємства, сім’я Ольшанських, вже другий рік поспіль не може потрапити в сад і на виробництво, тому працює з залишками врожаю 2021 року і будує новий переробний завод, який уже невдовзі розпочне свою роботу. До речі, син засновників підприємства Данило Ольшанський з початком повномасштабного вторгнення росії вступив до підрозділу «Азов», у рото-тактичну групу «Степові вовки», і загинув, захищаючи нашу країну. Тому в пам’ять про нього продукція Famberry відтепер випускається під знаком «Зроблено захисниками».
Суниця садова – одна з ключових ягідних культур, які вирощують українські фермери, тому їй присвячений великий блок статей у новому випуску журналу «Ягідник». Зокрема, досвідом вирощування суниці преміумсегменту поділився фермер Олег Пустовойт з Київщини, який також вирощує в теплицях лохину.
А про модель інтегрованого захисту суниці садової короткого світлового дня у відкритому ґрунті розповів Максим Заріцький, представник консультативної групи GAC Group. Детально про знані та нові підходи в ягідництві, що застосовуються для вирощування суниці садової, «Ягіднику» розповіла співзасновниця ініціативи «Ягідна сторона життя» Ірина Барзо.
Тим, хто починає вирощувати смородину, не варто розпочинати з надто великих площ, адже існує чітка закономірність: що більша площа, то нижча врожайність ягоди, оскільки можливості вчасного виконання необхідних технологічних операцій із догляду за надто великих обсягів важко прорахувати. Детально про те, на що потрібно звернути увагу тим, хто має намір вирощувати цю ягідну культуру, розповів читачам «Ягідника» заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН України, селекціонер Олександр Ярещенко.
Обов’язковий і традиційний блок журналу «Ягідник» присвячений питанням захисту та живленням ягідних культур. Про використання біостимуляторів як ефективного інструменту для боротьби з хворобами та абіотичними стресами у вирощуванні ягід розповіли представники компанії «Агрітема», а пропідтримку здорового розвитку рослин – директор компанії Polska Borowka (Польща). Секретамитого,як отримати ягоди суниці високого стандарту, поділилися представники компанії «Сингента». Окрім того, читайте на сторінках нового випуску журналу «Ягідник» про переваги й особливості використання мікоризи «ВеллВАМ», спеціальних добрив ТОВ «ЕКООРГАНІК» для вирощування суниці садової, а також про те, як можна отримати якісний врожай малини та суниці садової на прикладі досвіду ФГ «Молодецька ягода».
Порадами щодо комплексного захисту рослин у ягідництві з читачами журналу «Ягідник» поділилася агронома-консультанта Ірина Кобринець, а про те,як отримати прибутки, а не проблеми в ягідному бізнесі, а також як «приступити» до ягідного бізнесу, щоб уникнути помилок та організувати все правильно й ефективно, розповіли представники компанії «Евкаліп Р».
Технологіям якісної післязбиральної обробки ягід присвячений окремий тематичний блок нового випуску журналу «Ягідник». Так, останнім часом від виробників почалося з’являтися все більше запитів на лінії та сортування й обробки ягід, зокрема на комплексні лінії для переробки бузини й обліпихи, кажуть у компанії Insortex. До речі, крім, власне, виготовлення обладнання для сортування ягід, компанія розпочала реалізацію навчальної ініціативи для фермерів «INSORTEX: АгроРозвиток».
Також на сторінках нового випуску «Ягідника» у традиційному юридичному практикумі керуючий партнер патентно-правової фірми «Пахаренко та партнери», президент Українського альянсу з боротьби з підробками і піратством (UAACP), патентний повірений України Антоніна Пахаренко-Андерсон розповіла про законодавчі новели в сфері охорони сортів рослин.
Робімо ягідний бізнес успішним разом!
Нагадаємо, на період воєнного часу всі охочі мають змогу безкоштовно почитати журнал в електронному форматі, тому попередній і новий випуски журналу «Ягідника» у форматі PDF можна завантажити тут.
Оформити передплату, придбати друкований випуск журналу або купити видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся:
Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 068 568 58 22, rnadia@ukr.net
Лариса Товкач, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство або підприємство, про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення, – ми з радістю напишемо і опублікуємо статті та новини в журналах і на сайтах «Ягідник» і «Садівництво і Овочівництво. Т.І.».