Юристи компанії «Пахаренко і партнери» надали цінну інформацію та консультації учасникам Міжнародної конференції «Технології та інновації: ягідництво та переробка» у Львові
Міжнародна науково-практична конференція відбулася у Західноукраїнському регіоні 14-15 грудня. Конференц-день провели у Львові 14 грудня, наступного дня відбувся бізнес-тур на підприємство «Долина-Агро». Традиційно в ході конференції відбувся круглий стіл від генерального юридичного партнера заходу компанії «Пахаренко і партнери» на тему: «Інтелектуальна власність, як основа успішного ягідного бізнесу». Цього разу у центрі уваги були теми: законодавчі основи охорони об’єктів інтелектуальної власності, набуття охорони та захист прав на сорти рослин в Україні, практичні аспекти правомірного просування ягідного бізнесу он-лайн.
Модератором круглого столу виступила координатор з підтримки громадських проектів компанії «Пахаренко і партнери», голова комісії з питань інтелектуальної власності та недобросовісної конкуренції ICC Ukraine Вероніка Березанська. Спікерами від компанії «Пахаренко і партнери» стали: заступник начальника відділу торговельних марок Анастасія Міндрул, радник Ольга Коцюбальська, юрист Ігор Алфьоров.
Відкриваючи круглий стіл Вероніка Березанська підкреслила, що «права інтелектуальної власності – це економічний інструмент захисту інвестицій бізнесу, це їх природа і одна з головних функцій. Згідно даних Відомства з інтелектуальної власності ЄС (EUIPO) 42% обсягів ВВП у ЄС (приблизно 5,7 трлн євро) генерують підприємства, які активно використовують інтелектуальну власність, забезпечуючи 82 млн робочих місць. В той же час права інтелектуальної власності відносяться до конституційних прав людини, які є невідчужуваними та непорушними, і не можуть бути скасовані чи обмежені (статті 21, 22, 64 Конституції України). Всі права людини захищаються однаково, в Конституції не встановлюється ієрархії прав. Ніхто не може бути позбавлений права інтелектуальної власності чи обмежений у його здійсненні, крім випадків, передбачених законом. До майнових прав інтелектуальної власності відповідно до статті 424 ЦКУ відносяться: 1) право на використання об`єктів прав інтелектуальної власності (ОПІВ); 2) виключне право дозволяти використання ОПІВ; 3) виключне право перешкоджати неправомірному використанню ОПІВ, в тому числі забороняти таке використання; 4) інші майнові права інтелектуальної власності, встановлені законом».
У продовження теми Анастасія Міндрул розповіла учасникам заходу про існуючі ОПІВ, об’єм їх охорони та навела приклади охоронних документів. Наступний доповідач, Ольга Коцюбальська детально висвітлила порядок набуття прав на сорти рослин, можливих суб’єктів таких прав, охоронні документи, які можуть бути отримані цими суб’єктами. Окрему увагу спікер приділила питанням вичерпання майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин, законодавчим основам захисту прав на сорти рослин, системі уповноважених органів у сфері захисту прав на сорти рослин. У завершення круглого столу Ігор Алфьоров порадив присутнім як правомірно просувати свій бізнес, залучаючи для цього інструментарій Інтернету та соцмереж.
Також 14 грудня до уваги учасників конференції була запропонована мобільна експозиція Музею підробок Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством у межах соціальної акції «Я купую справжнє! Я не купую підробок!» Всеукраїнської просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні».
Організатор конференції – інформаційно-видавничий проект «Технології та Інновації», який видає 5 фахових видань, насамперед, журнали «Ягодник» (Україна + Польща) і «Садівництво та Виноградарство. Технології та Інновації».
Конференція відбулася за сприяння Міністерства аграрної політики і продовольства України, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської і Закарпатської державних адміністрацій.
Генеральний Технологічний партнер – BAYER
Головний Ягідний партнер – «Кооператив «Агровесна»
Головний Діловий партнер – «Долина Агро»
Генеральний Юридичний партнер – патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери».
Науковий патронат конференції здійснив Інститут садівництва Національної Академії аграрних наук України.
Головний Галузевий партнер – Асоціація «УКРСАДПРОМ».
Підтримку конференції надала Гільдія медоварів України.
Головний Інформаційний партнер – журнал «Ягодник» (Україна + Польща)
Генеральний Медіа-партнер – журнал Jagodnik (Польща)
Інформаційні партнери конференції – портал «Шувар Info», проект «АПК-Інформ: овочі і фрукти», журнал «Овочі та Фрукти», журнал «АгроІндустрія», Інформаційне агентство «Інфоіндустрія», Аграрне інформаційне агентство Agravery, портали AgroOne, Agronews.