Якщо опадів буде недостатньо, урожайність виноградників без зрошення значно знизиться

 Якщо опадів буде недостатньо, урожайність виноградників без зрошення значно знизиться

У липні на півдні України була переважно жарка погода, місцями зі зливами. Середньомісячна температура повітря становила +24–26℃. Максимальні температури повітря піднімалися до +32–36℃, а мінімальні знижувались до +14–15℃, у Запоріжжі – до +11℃. Сума температур повітря на 31 липня становила +2130℃, що вище на 180℃, якщо порівнювати з минулорічними показниками. Опади в основному мали зливовий характер й розподілялися нерівномірно за часом і територіями. Посушливі умови вегетації сприяють передчасному завершенню росту пагонів та початку стадії їхнього визрівання. Спостерігається нерівномірність розвитку ягід, що може знизити середню масу грона. В подальшому за умов відсутності ефективних опадів це призведе до значного зменшення врожайності насаджень у культурі без зрошення. Про це повідомляє ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова» НААН України у довідці про стан виноградних насаджень станом на 1 серпня.

При системі обробітку ґрунту за типом чорного пару його вологість на кінець липня варіює у 1 м шару від 51 до 69% НВ. Для поточної фенофази винограду оптимальна вологість ґрунту дорівнює 65–70% НВ.

Через посушливі умови з метою збереження й ефективного використання вологи на виноградних насадженнях слід мінімізувати роботи з розпушування ґрунту. Культивації проводити на глибину не більше 6–8 см, – йдеться у повідомленні.

На виноградниках плодоносного віку, на яких немає ознак пошкодження листків хворобами, в першій декаді серпня необхідно провести чеканку пагонів. Однак треба враховувати, що добрі результати чеканки проявляються на сильнорослих сортах, закладених на родючих ґрунтах та на зрошуваних ділянках. Не рекомендовано проводити чеканку на слаборослих сортах, на молодих неплодоносних або уражених грибними хворобами кущах.

Читайте також:
Виноград: напрямки переробки вторинних продуктів

У поточний період, окрім контролю гронової листокрутки, слід звертати увагу на ушкодження вегетативної маси кущів сисними шкідниками, в основному виноградним трипсом.

У цей період  потрібно застосовувати інсектициди з коротким терміном очікування, наприклад Проклейм, р. г. (0,4 кг/га), тривалість захисної дії якого становить понад три тижні, чого цілком достатньо для останньої інсектицидної обробки та надійного і повного контролю різних фітофагів, в тому числі й сисних, – зазначено в повідомленні.

Слід продовжувати  спостереження за мілдью та оїдіумом і не нехтувати захистом, хоча поки що через несприятливі  погодні умови мілдью не є такою великою проблемою, як минулого року.

У серпні місяці серед хвороб, найбільш небезпечними є гнилі винограду.

Максимально ефективно знизити ймовірність масового зараження ягід винограду гнилями можливо за допомогою таких препаратів, як Світч 62,5WG, в.г. (1,0 кг/га), Хорус 75WG, в.г. (0,5-0,7 кг/га), Тельдор, в.г. (1,5 кг/га), Топсін М 500, КС (1,0-1,5 л/га), Бесткур, РК (1,0-1,5 л/га), Натіво, в.г. (0,16-0,18 кг/га), Скала, к.с. (1,2-2,4 л/га), Квадріс (0,8 л/га) та ін, – йдеться в повідомленні.

Для отримання екологічно безпечної продукції необхідно дотримуватись регламентів застосування  препаратів та залежно від рівня їх токсичної дії, та використаного препарату, останню обробку на виноградниках слід  провести не пізніше, ніж за 7–14 та 25–30 діб до збору врожаю.

Для отримання екологічно безпечної продукції необхідно дотримуватись регламентів застосування  препаратів та залежно від рівня їх токсичної дії, та використаного препарату, останню обробку на виноградниках слід  провести не пізніше, ніж за 7–14 та 25–30 діб до збору врожаю.

Читайте також:
«ВІН’С»: робота в умовах війни та курс на розширення насаджень

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті