Вино з київських вулиць перетвориться на донат, який буде конвертовано на допомогу ЗСУ
Якою була винна культура була за часів Київської Русі
За Княжих часів на Русі люди пили вина й залишили по собі археологічні згадки винної культури. Археологи знаходять залишки тогочасних «келихів» та винних амфор, або «корчаг», як тоді їх називали, по всій території Київської Русі, особливо в великих містах — в Києві, Чернігові та в Галичі. Про це пише сомельє, засновниця блогу «Сомельє в зелених штанях», лекторка міжнародної школи WSET, співавторка курсів Wine Start і «Філософія та вино» Анна-Євгенія ЯНЧЕНКО
У літописах згадують про амфори в княжих погребах кількістю 80 штук, а в погребах князів знаходили й по 120 штук амфор-корчаг.
– Історики вважають, що знайдені «келихи» з товстостінного скла належали привілейованим верствам населення, а з дерев’яних келихів-чарок пили заможні, але звичайні люди. Окрім цього прості люди також вживали вина. Доказом цього історики вважають написи на винних амфорах «не княжих» імен, а саме: «Олекса», «Гаврило», «Павло». Місце виготовлення амфор відстежується, то знаємо, що частіше за все вина привозили з Причорномор’я та з Криму або з території Візантії. Наприклад, кілька років тому біля сучасного Житнього ринку в Києві були знайдені фрагменти давньоруської кераміки X—XІ століть та червоноглиняних візантійських амфор, – йдеться в повідомленні Анни-Євгенії Янченко.
У князів, за словами фахівчині, була звичка підписувати чарки, й найвідоміший напис: «А це є чара княжа Володимирова Давидовича. Хто з неї п’є, тому на здоров’я, хвалячи Бога й свого великого князя». Так само підписували й самі амфори-корчаги: «Ярополкове вино», «Добрила», «Мстиславова корчага». За допомогою написів пращури також передали побажання. На амфорі з села Казимировичі Київській області є напис: «Бди копань», який науковці трактують як нагадування дотримуватись міри.
Більше про українське виноробство та його перспективи читайте в ексклюзивному інтерв’ю Анни-Євгенії Янченко журналу «Напої. Технології та Інновації» № 2. Журнал можна безкоштовно завантажити на сайті або придбати друковане видання, звернувшись у редакцію за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com