Яке майбутнє текіли?

 Яке майбутнє текіли?

Впродовж останніх кількох років на текілу спостерігають новий рівень попиту. У 2021 році текіла займала 2,5% світового ринку алкогольних напоїв (за винятком національних алкогольних напоїв), якщо порівнювати із 2016 роком, коли цей показник становив 1,8%. Очікується, що у 2021-2026 роках ця категорія зростатиме на світовому ринку у середньому на 7%. IWSR проаналізував, як зростання попиту на текілу впливає на перспективи цієї категорії напоїв.  

Попит на текілу призвів до дефіциту агави, підвищення вартості її виробництва та нових зовнішніх загроз, таких як альтернативні спиртні напої на основі агави з Мексики, Австралії, США та інших країн. Ціни на агаву, ймовірно, будуть високі впродовж наступних кількох років, адже потрібно кілька років, щоб рослини досягли повної зрілості.

– Ціни на агаву будуть близькими до рекордних рівнів за останні три роки, на рівні 26-28 мексиканських доларів за кілограм, — зазначає Хосе Луїс Ермосо, директор з досліджень IWSR. – І майте на увазі, що для виготовлення одного літра текіли потрібно 7-8 кг агави. Ціни почнуть знижуватися лише тоді, коли з’являться ознаки того, що на текілу зменшуватиметься попит  на ключовому ринку – США.

IWSR прогнозує, що обсяги виробництва текіли в США можуть перевищити обсяги виробництва горілки в країні за той самий період часу. До 2026 року тільки в США споживатимуть більше текіли, ніж у всьому світі у 2021 році.

Окрім зростання цін на агаву, власники брендів також стикаються з інфляційним тиском.

Також зазначається, що зростає інтерес споживачів до альтернатив агави, таких як раїчілла, баканора та сотол. Альтернативні спиртні напої з агави вже виробляються в таких країнах, як Австралія, США та Південна Африка, і згодом вони можуть кинути виклик текілі в задоволенні зростаючого глобального попиту на спирт із агави, каже Бренді Ренд, головний стратегічний директор IWSR.

Читайте також:
Відкрийте для себе технологію NEOS від компанії Tapì Group
Щодо альтернативної назви коньяку України: думка експерта

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті