Як розвивається виноробна галузь у Португалії?

 Як розвивається виноробна галузь у Португалії?

У Португалії, країні з міцними традиціями виноробства, масштаби цієї сфери куди потужніші, аніж в Україні. Про це проєкту «Напої. Т.І.» розповіла українська сомельє Євгенія Ніколайчук, яка волею обставин працює нині на виноробному підприємстві в цій країні.

Нині в Португалії, територія якої менша, ніж українська, приблизно в шість разів, є близько 190 тис. гектарів виноградників, тоді як в Україні станом на 2021 рік виноградники займали лише 36,6 тис. гектара, з яких технічні сорти росли на 20 тис. гектарів. 

– У Португалії виноробство розвинене куди краще. Власне, там ця галузь потужно підтримується на державному рівні. В країні діє асоціація Wines of Portugal, метою якої є розвиток та промоція португальського виноробства. І це діє. Скажімо, зараз я перебуваю у регіоні, де туристична сфера не надто розвинена. Проте наша винарня популярна, бо в тому числі потенційні туристи можуть знайти інформацію про тури, що ми пропонуємо, на стійці асоціації, що розміщена в аеропорту. Взагалі ж асоціація проводить багато івентів задля популяризації португальського вина. Навіть в Україні до повномасштабної війни відбулося кілька таких масових івентів, – зазначає Євгенія Ніколайчук.

Ще одна суттєва відмінність розвитку виноробної галузі в Португалії – це активний розвиток та популяризація власних сортів винограду. Нині в цій країні зареєстровано близько 260 локальних сортів, на які у промокампаніях роблять відчутний акцент. 

Цікавою традицією регіону Португалії, де нині перебуває наша землячка, є виробництво вин в амфорах. З огляду на те, що амфорні вина – сучасний світовий тренд, і їх пропонують виробники з різних країн, це також є своєрідною туристичною фішкою. Зрештою, для португальського виноробства характерна чітко окреслена айдентика: винороби та промоутери знають, про що розповідати і чим приваблювати. Ось над цим і потрібно працювати українським виноробам, переконана Євгенія Ніколайчук, – необхідно знайти власні меседжі та айдентику.

Більше про українське і португальське виноробства та про популяризацію бренду Wines of Ukraine у світі читайте в журналі «Напої. Технології та Інновації» № 3 за 2022 р., який невдовзі буде доступний для безкоштовного завантаження. На сторінках нового числа журналу читачів чекає повне ексклюзивне інтерв’ю з українською сомельє і промоутеркою українських вин Євгенією Ніколайчук.

На період воєнного часу всі охочі мають змогу безкоштовно почитати журнал в електронному форматі, тому попередні та новий випуски журналу «Напої. Т.І.» у форматі PDF можна завантажити тут.

Вже понад 10 років минуло від часу створення медіагрупи «Технології та Інновації», яка спеціалізується на випуску професійних видань для фахівців із садівництва, ягідництва, горіхівництва, виноградарства, виноробства, пивоваріння, виготовлення інших напоїв, а віднедавна – і овочівництва. За цей час наші ресурси стали надзвичайно ефективними інформаційними майданчиками для просування новітніх технологій і унікального досвіду. Це унікальні проєкти, аналогів яким немає в Україні і за кордоном.

Ми всією душею віримо, що ворожа навала скоро буде знищена, а Україна відродиться і розквітне!.. Співпрацюючи, ми разом із вами допомагаємо нашій країні та один одному: сплачуючи податки, зарплати працівникам, ми підтримуємо стабільність України. А наші благодійні внески наблизять нашу спільну Перемогу!

Починаючи з березня 2022 року, на період війни медіагрупа «Технології та інновації» відкрила безкоштовний доступ до журналів і надала читачам можливість безкоштовно завантажувати їх у форматі PDF.

Запрошуємо вас до співпраці. Медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про підприємства, компанії та фермерські господарства на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення в журналах чи на сайтах («Напої. Технології та Інновації», «Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти:
Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 068 568 58 22, rnadia@ukr.net
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, менеджер, тел. +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Читайте також:
Максим КОЗЛОВЕЦЬ, виноробня «Веселий дідусь»: «Моя місія – популяризація та розвиток плодово-ягідного виноробства в Україні»
Із якої деревини виготовляють бочки для витримки вина та інших напоїв?

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті