Як на Львівщині виготовляють соки прямого віджиму

 Як на Львівщині виготовляють соки прямого віджиму

Компанія «Нова Мрія», що на Львівщині, уже три роки виготовляє соки прямого віджиму. В асортименті – персиковий, яблучний, грушевий, яблучно-малиновий, яблучно-вишневий і яблучно-смородиновий. Про технологію виготовлення натуральних напоїв ми поговорили з керівником компанії Ярославом ПРИЙМОЮ.

Соки у компанії «Нова Мрія» виготовляють із власної сировини, зокрема із яблук сортів Голден Делішес, Джонаголд, Айдаред, Ліголь і Глостер, а також груш, смородини, вишні та малини. Основна вимога до сировини, яку спрямовують на переробку, – використання тільки органічних засобів захисту рослин, а також препаратів від хвороб та шкідників.   

Усю технологію виготовлення соків господарство «Нова Мрія» запозичило за кордоном. Для виготовлення соків і пюре фермерське господарство «Нова Мрія» використовує лінію від австрійської компанії Voran.

Керівник компанії зізнається, що набив чимало ґуль, поки на підприємстві навчилися робити соки прямого віджиму. Сьогодні соки після виготовлення розливають в 220-літрові бочки, після чого фасують у 3-літрові бег-ін-бокси. Виготовлені соки та пюре зберігають у власних холодильних приміщеннях. Були плани розливати в скляну тару, але через війну це питання довелося відкласти. Соки реалізовують у двох локальних мережах, та в одній всеукраїнській – «Епіцентрі».

Соки компанії «Нова Мрія» пастеризовані.

– При стерилізації температура кипіння сягає більше ніж 100 °С, і всі поживні речовини свіжого продукту руйнуються. А при пастеризації температура нижча – не більше ніж 80 оС, завдяки чому у фруктах і ягодах залишаються всі поживні елементи. Пастеризований продукт зберігається до 6 місяців, однак цей період може бути і тривалішим, але лише за дотримання певних вимог: відповідної температури повітря, відсутності прямих сонячних променів тощо, – розповідає  Ярослав Прийма:

Більше статей про переробку читайте в журналі «Садівництво та Овочівництво. Технології та Інновації», який зараз можна завантажити безкоштовно.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Напої. Т.І.», «Ягідник» і «Садівництво та Овочівництво. Т.І.»).

Контакти:
Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Все буде Україна!

Читайте також:
BALCO CIDER: як виготовляють високоякісні сидри у Дніпропетровській області
Основа успіху в домашньому виноробстві – якісне обладнання

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті