«Ягідно-овочевий бізнес: технології та інновації»: міжнародна науково-практична конференція відбудеться 18–19 вересня в Рівному і на Волині

Ягоди + овочі – наскільки доцільно поєднувати два, здавалося б, зовсім різні напрямки аграрного виробництва? Виявляється, така практика у світі досить розповсюджена. Адже це дозволяє:
- знизити виробничі ризики за рахунок диверсифікації культур;
- ефективно використовувати ресурси (земля, техніка, зрошення, склади);
- підвищити маржинальність через можливість переробки і створення продукції з доданою вартістю.
Конференц-день – готель Optima Collection Бергшлосс (вул. Петра Могили, 14)
Малина * Cуниця * Червона смородина * Чорна Смородина * Овочі * Переробка * Заморозка
Поєднання вирощування ягід і овочів у межах одного бізнесу — поширена модель як для малих, так і для середніх і великих агровиробників і в Україні. За даними експертних оцінок профільних асоціацій, близько 30–40% середніх овочевих господарств вирощують також і ягоди. Цей напрям особливо популярний серед фермерів у центральних і західних областях (Волинь, Львівщина, Житомирщина, Вінниччина). Це пояснюється схожістю, насамперед, агротехнічних процесів (системи зрошення, підготовка ґрунту). По-друге, логістики (холодовий ланцюг, фасування) і, третє, каналів збуту (супермаркети, переробка, експорт). В результаті вдається досягти оптимізації виробничих потужностей, зниження ризиків за рахунок диверсифікації культур, гнучкості в задоволенні попиту ринку.
Ці та інші теми будуть обговорюватися 18 вересня, в Рівному, в готелі Optima Collection Бергшлосс (вул. Петра Могили, 14), де пройде конференц-день із виступами фахівців ягідного та овочевого сектору, і дискусійною панеллю.
Дискусійна панель «Ягоди + овочі: перспективний і успішний бізнес» якраз і буде присвячена оптимальному поєднанню в рамках одного господарства різних напрямків бізнесу. Учасники дискусії, серед яких будуть голови галузевих асоціацій, як ягідних, так і овочевих, представники науки, адміністративних структур, власники господарств, будуть обговорювати теми про те, як через диверсифікацію досягти стійкості в складних умовах війни, як задовольнити попит на локальні культури, в тому числі і завдяки переробці ягід та овочів, і якими є шляхи завоювання експортних ринків.
18 вересня відбудеться також виставка найсучасніших технологій та обладнання для ягідництва і овочівництва. Заплановані також презентація і дегустації продукції переробки від фуд-партнерів конференції, виробників фруктів та овочів.
19 вересня – бізнес-тур на провідні ягідні, овочеві та переробні господарства Волині (інформація уточнюється).
Організатор конференції – медіагрупа «Технології та Інновації», видавець галузевих журналів «Садівництво та Овочівництво & Горішник Т. І.», «Ягідник», «Напої & Пиво. Т. І.».
Мета конференції: популяризація і впровадження сучасних технологій вирощування й переробки ягід, овочів та інших плодів, сприяння відродженню традиційних українських напоїв на основі фруктів, ягід і овочів та виробництву продуктів з доданою вартістю.
У програмі конференції:
• Підведення підсумків урожаю 2025 року в ягідництві й овочівництві. Виклики та їх подолання: війна, руйнування логістики, мінування полів, кадрові проблеми. Труднощі з фінансуванням нових проєктів і технічним переоснащенням.
• Виступи українських та закордонних експертів про успішний досвід використання земельних угідь (ротація, міжрядні посадки) і створення сталого виробництва;
• Досвід провідних господарств України з метою задоволення попиту на локальні та екологічні продукти, з використанням ягід та овочів.
• Презентація новітніх технологій у овочівництві і ягідництві.
• Виставка сучасних технологій, техніки та обладнання для овочівництва, садівництва і переробки.
• Презентація і дегустація продуктів на основі фруктів, ягід і овочів: соків, сидрів, плодово-ягідних вин, настоянок і наливок, дистилятів, джемів, пюре, сушеної продукції тощо.
• Бізнес-тур на провідні садівничі, овочеві та переробні господарства Волині.
Наприкінці конференц-дня відбудеться Благодійний аукціон товарів і послуг партнерів конференції, на якому будуть збирати кошти для підтримки одного з підрозділів ЗСУ.
Учасники конференції: власники, керівники, головні спеціалісти овочевих і садівничих господарств, переробних підприємств і компаній із заморожування продукції, керівники галузевих асоціацій та об’єднань, представники технологічних компаній, які забезпечують функціонування галузей ягідництва і овочівництва, науковці і всі, хто зацікавлений у створенні та успішному розвитку власного бізнесу на своїй землі.
Тематика виступів:
- Поширення вертикальної інтеграції в аграрному виробництві — від вирощування до переробки і продажу під власним брендом.
- Овочевий бізнес додається до ягідного для заповнення сезонних чи логістичних вікон. Перспективи поєднання ягідництва і овочівництва як успішного бізнесу в умовах воєнного стану. Більша увага до технологічних рішень: автоматизація збору врожаю, точне землеробство та ін.
- Основні тенденції галузей: а). розвиток моделей vertical integration (вирощування → переробка → упаковка → власна торгова марка); б) попит на ready-to-eat та ready-to-cook продукти (салати, мікси з овочів і ягід); в) широке впровадження технологій: автоматизація збору, точне землеробство, цифровий моніторинг.
- Ягідно-овочева агрономія в Україні зразка 2025 року: найбільш поширені шкідники та хвороби й засоби захисту від них.
- Тенденції сучасного овочівництва: традиційні (капуста, помідори, огірки, картопля, цибуля, часник, морква, буряк і т. д.) та екзотичні культури (артишок, спаржа, батат, селера тощо). З досвіду компаній і господарств, за підсумками 2024 – 2025 р.
- Шляхи перетворення «другого хліба» на гроші та реальний прибуток.
- Часник в Україні: забезпечення потреб внутрішнього ринку та розробка експортних стратегій.
- Ринок зелені: якість плюс стабільність. Від салатів до руколи.
- Органічне ягідництво і овочівництво: сучасний стан і перспективи розвитку.
- Експортний потенціал в ягідництві та овочівництві. Культури та сорти: що в тренді.
- Сучасні рішення з переробки, зберігання, пакування овочів і ягід. Заморожування, сушіння, виробництво соків, концентрату, продуктів здорового харчування тощо.
- Маркетинг у ягідно-овочевому секторі як незмінний складник прибуткового бізнесу.
- Плодоовочева логістика в Україні.
- Якісну продукцію слід продавати дорого, або як організувати передпродажну доробку і налагодити бізнес-стосунки з клієнтами різних напрямків – від ресторану до роздрібної мережі.
- Розвиток спільних кластерів (ягідно-овочевих) і кооперації.
18 вересня учасники конференції відвідають агропідприємства із вирощування ягідних і овочевих культур та переробки, розташовані на Волині.
Умови участі в конференції:
В ролі учасника:
Для виробників сільгосппродукції: 3900 грн – 2 дні (ціна включає оплату участі у всіх заходах упродовж 2-х днів, включно з бізнес-туром); 2500 грн – конференц-день.
Для не виробників сільгосппродукції продукції (компанії): 3500 грн – конференц-день; 5500 грн – 2 дні (ціна включає оплату участі у всіх заходах упродовж 2-х днів, включно з бізнес-туром).
Для малих фермерських господарств та науковців: 2000 грн конференц-день. Бізнес-тур 1500 грн.
(У ціну входить кавабрейки, обід, фуршет; обслуговування під час заходу; пакет учасника конференції з інформаційними матеріалами; детальний пост-звіт про захід з фінальними презентаціями спікерів, надіслані електронною поштою, контакти всіх партнерів-експонентів та спікерів заходу).
Увага: для передплатників журналів «Садівництво та Овочівництво. Технології та Інновації», «Напої. Технології та Інновації», «Ягідник» і «Горішник» – пільгові умови участі в конференції (знижка 10%).
Бронювання номерів – готель «Optima Collection Бергшлосс Рівне» (тел.: +380981384624)
Знижка для учасників конференції – 10 %
Реєстрація – за посиланням:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSf6dwuPJbS…/viewform…
Реєстрація учасників та партнерів – за контактами:
Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516
Анна Панкратенкова, тел: +38 097 759 25 83
Ірина Петронюк, тел: +38 096 49 166 92
Керівник проєкту: Надія Ящук, тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net
Креативний директор: Катерина Конєва, шеф-редактор/видавець проєкту «Технології та Інновації», тел..: +38 067 238 18 51 kateryna.koneva@gmail.com