Wine party: вечірка-дегустація Винного клубу «Галерея» знову зібрала поціновувачів якісного вина у Рівному
Wine party, чергова вечірка-дегустація Винного клубу «Галерея», відбулася в рівненському ресторані-клубі SAIGON 24 листопада. Вечір був присвячений романтичній Франції, адже гості дегустували французькі вина. На вечірку завітали всі, кому близька ідея якості життя, хто надає перевагу якісним напоям та якісній музиці.
На початку дегустації гостям запропонували вітальний напій Welcome drink – ігристе вино Cremant de Limoux, Tholomies, біле брют. Досконалі напої додали гостям святкового настрою та здивували вишуканим ароматом і ніжним смаком.
Захід відкрила вітальним словом Катерина КОНЄВА, засновниця Винного клубу «Галерея»:
– Одна з цілей Винного клубу «Галерея» – допомогти виробникам просувати культуру споживання вина. Адже вино – це не просто напій. Воно ховає в собі традиції, культуру віків. Це напій, який треба розуміти. І в цьому допоможе сьогоднішній захід.
Упродовж вечірки-дегустації відбулася міні-виставка картин «Вино і роздуми» відомої рівненської журналістки, художниці та поетеси Наталії ДЕМЕДЮК.
– У цей холодний незатишний листопадовий вечір приємно зібратися в такій теплій, затишній залі. До теми вина я долучилася бліц-виставкою «Вино і роздуми». Мистецтво і хороше вино завжди належали до атрибутів розкоші. Без цих речей наше життя не таке яскраве. Тому за допомогою виставки я хотіла зробити меседж, щоб в житті кожного з нас була хвилинка для мистецтва, для радості, задоволення від життя, а також для келиха хорошого вина, – зазначила пані Наталія.
Не тільки картинами, а ще й якісною музикою насолоджувалися гості дегустації, на якій виступила відома співачка, суперфіналістка «Голосу країни 2020» Юлія Тимочко та музичний гурт «Мікс». Юлія Тимочко виконала відомі хіти, а також джазові пісні. Також відбулася прем’єра пісні You’ll be all right!
Під час вечірки-дегустації відбулася презентація продукції від компанії «Міжнародні Інтелектуальні Технології» (ТМ MitCimus), фуд-партнера Винного клубу «Галерея». Це відомий український виробник делікатесів. Із 2006 року компанія пропонує споживачам вишукану продукцію – оливки, перці, патисони та інші продукти, фаршировані сиром Фетама.
– Скуштувавши одного разу в Європі схожу продукцію, ми зрозуміли, що можемо зробити щось краще і смачніше. Прийшла ідея виготовляти вишукані перці, оливки, патисони, фаршировані сиром Фетама. Ці продукти ми презентуємо сьогодні тут. Наш продукт – вишуканий та смачний, – зазначив Роман ПЕТРОВ, засновник компанії «Міжнародні інтелектуальні технології».
Презентація ТМ MitCimus доповнила гастрономічний супровід вечірки, а гості відкрили для себе виробника якісної продукції.
Гастрономічний супровід вечірки забезпечив ресторан-клуб SAIGON, команда якого підготувала вишукане меню – тартар із лосося, карпачо з яловичини, куряче парфе, червоне м’ясо курки з овочевим тальятелле, м’ясне асорті, амісбуш з креветкою та інші родзинки кухні закладу. Ці страви допомогли гостям по-справжньому насолодитися вином.
Ведучою заходу була член Асоціації сомельє України Віта ДМИТРЕНКО. Вона коротко розповіла присутнім про історію французького виноробства, а також представила вина для дегустації:
- Baron Philippe de Rothschild Sauvignon Blanc біле сухе;
- Baron Philippe de Rothschild Cabernet Sauvignon-Carmenere, Mapu, червоне сухе;
- Вино Baron Philippe de Rothschild Mouton Cadet рожеве сухе;
Вишукані французькі вина
Дегустацію Винного клубу «Галерея» розпочали з вина Baron Philippe de Rothschild Sauvignon Blanc білого сухого. Його ароматично-смакові характеристики розкрила Віта Дмитренко:
– Вино має насичений лимонний колір та інтенсивний аромат смородинового листя, а потім стиглої жовтої айви. Коли вино трохи побуде в келисі, відкриваються нові грані його аромату, у якому – нотки стиглого аґрусу, порічки, груші. Аромат стає набагато солодший, ніж спочатку. Вино має тривалий післясмак, що свідчить про високу якість напою. Це один із найкращих прикладів сортових особливостей Sauvignon Blanc, який допомагає зрозуміти, яким має бути цей сорт вина, – розповіла Віта Дмитренко.
Sauvignon – південний регіон Франції на узбережжі Середземного моря, що межує з Бордо та Каталонією. У цьому регіоні зосереджена велика кількість виноградників. 7 типів вітрів Середземного моря, ґрунт та велика кількість сонячного світла створюють теруар, що дуже гарно впливає на виноградники. Вони не хворіють і не потребують додаткового захисту. А тому з них виходить якісне вино.
Особливість Винного клубу «Галерея» в тому, що сомельє не тільки розповідає про вино, а й про те, як його правильно поєднувати з їжею.
– Щоб правильно зрозуміти смак та аромат вина, його потрібно поєднати із правильною їжею. Спочатку нюхаємо напій, оцінюємо колір та аромат. Коли беремо їжу, додаємо до неї вино і все разом пережовуємо – це і є правильне поєднання вина і закусок, що створює неповторний смак, – зазначила Віта Дмитренко.
Вино Baron Philippe de Rothschild Sauvignon Blanc, за словами сомельє, найкраще смакує з морепродуктами, стравами з риби та з білим м’ясом.
Для дегустації обрали вина середньої цінової категорії, доступні кожному споживачу, щоб розвіяти стереотипи, що якісне вино повинне бути дуже дорогим.
Baron Philippe de Rothschild Cabernet Sauvignon-Carmenere, Mapu – червоне сухе вино, виготовлене з купажу сортів Каберне Совіньйон і Карменер, лози яких ростуть у Центральній Долині Чилі. Вино має насичений смак, у якому переважають відтінки червоних і чорних ягід в обрамленні спецій, та стійкий післясмак. Аромат – фруктовий, з інтенсивними нотами ожини, вишні, малини і чорного перцю. Вино найкраще смакує із пастою, різотто, м’ясними закусками.
Віта Дмитренко впродовж дегустації поділилася лайфхаком, як оцінювати колір вина:
– Для цього потрібна біла серветка, на яку ставимо келих із вином. Просвічуємо напій у келисі. У результаті виникає дзеркало вина. Бачимо, що напій має рубіновий колір. Саме колір розповість про сорт винограду, а яскравість – про вік вина, – зазначила сомельє.
Вино Baron Philippe de Rothschild Mouton Cadet – рожеве сухе вино, виготовлене з сортів Мерло і Каберне Совіньйон, які ростуть на виноградниках Кот де Блай.
– Смак вина легкий і свіжий, із нотами стиглих ягід, квітів і червоних фруктів. Має приємний післясмак. У розкішному ароматі відчуваються тони малини, полуниці, вишні, квітів і меду. Вино чудово смакує з рибою на грилі, морепродуктами, овочевими закусками й пастою, – зазначила під час дегустації Віта Дмитренко.
Усім присутнім сподобалися презентовані вина, після дегустації яких гостям запропонували коньяки.
Читайте також: Сомельє Віта Дмитренко: «Я – фанатка українського вина!»
Вишукані коньяки
На дегистив гостям Винного клубу «Галерея» запропонували коньяки від компанії «ДісНа» – Sarajishvili та Vardiani. Дегустацію коньяків провела маркетинг-менеджер-сомельє Олена ТИМОФЄЄВА, представник брендів Sarajishvili і Vardiani.
За словами сомельє, завдяки розвиненій винній культурі грузини навчилися виготовляти найбільш благородний у світі алкогольний напій – коньяк.
Компанія «Сараджишвілі» – одне з найстаріших підприємств, яке виготовляє високоякісні грузинські коньяки з автохтонних грузинських сортів винограду уже понад сто років. На рахунку бренду понад 250 нагород. Коньяки виготовляють за класичною французькою технологією, витримують у бочках
із міцного грузинського дуба, тому кожен коньяк Sarajishvili вразив благородним смаком, вишуканим ароматом та приємним післясмаком. Дистриб’ютором цих напоїв в Україні є компанія «ДісНа».
Sarajishvili – це коньяк, у купажі якого наявні коньячні спирти 10-річної витримки, в основному із виноробних регіонів Західної Грузії. Коньяк має приємне забарвлення та складний смаковий букет із виразними квітково-медовими тонами. Коньяки виготовляють за класичною французькою технологією, витримують у бочках із міцного грузинського дуба, тому кожен коньяк Sarajishvili вражає пікантністю смаку, вишуканістю аромату та приємністю післясмаку.
Vardiani – коньяк, виготовлений із високоякісних коньячних спиртів, витриманих не менше 5 років. Аромат напою складний і динамічний. В перший нотках можна вловити тони барбарису. Коньяк повністю розкривається в бокалі, і через кілька хвилин вражає тонами шоколаду і пряностей. Напій має оксамитовий м’який смак та приємний солодкий післясмак.
Олена Тимофєєва розповіла про тонкощі дегустації коньяків:
– Бокал для коньяку на короткій ніжці, щоб тепло долоні зігрівало його. Це міцний алкогольний напій, тому його не можна близько підносити до носа, щоб не пошкодити слизову оболонку. Чим довше ви зігріваєте в руці коньяк, тим активніше виділяються спирти, і ви звикаєте до його аромату. Тільки після того, як ви звикнете до аромату, можна зробити перший ковток. Він має бути дуже маленьким, щоб коньяк не дійшов до горла. Після 3-4 маленьких ковтків можна оцінити справжній смак коньяку, його багату ароматику.
За словами сомельє, у французів є правило: вдале поєднання 4 елементів – кави, коньяку, сигари й сиру. Проте дим сигари заважає дегустації.
– Часто коньяк п’ють із лимоном. Таке поєднання не правильне. Лимонна кислота нейтралізує смакові рецептори. Найкраще коньяк поєднувати з сиром, сухофруктами й горіхами, – зазначила Олена Тимофєєва.
Розіграш лотереї: що виграли щасливчики?
Традиційна частина вечірок Винного клубу «Галерея» – розіграш цінних подарунків від партнерів заходу. Цього разу розігрували вина від ОК WINE, коньяки від компанії «ДісНа», подарункові набори від ТМ MitCimus, сертифікат на 500 грн від ресторану «БарМаки», партнера Винного клубу «Галерея».
– Сьогодні все дуже гарно організовано. Я вже вдруге відвідую дегустацію Винного клубу «Галерея» – і вдруге йду додому з виграним подарунком! – поділилася емоціями одна з гостей вечірки, котра отримала в подарунок сертифікат від ресторану «БарМаки».
Мар’яна Дідик, директор ресторану модернової української кухні, зазначила, що завдання ресторану «БарМаки» – розвиток української кухні, її переосмислення й подача в оновленому форматі.
– Сьогодні – свято для всіх. Дякую організаторам і бажаю удачі, ще більше людей із захопленими обличчями на подальших заходах, – поділилася враженнями гостя, яка волею випадку отримала на розіграші пляшку коньяку від компанії «ДісНа».
Вечірка Винного клубу «Галерея» відбулася з великим успіхом. Гості були задоволені. Дегустація засвідчила, що в Україні розвивається культура споживання якісних напоїв, а люди все більше надають перевагу саме якісній продукції.
Вечірка відбулася згідно з чинними санітарно-гігієнічними вимогами.
Генеральний винний партнер заходу – мережа винних маркетів OK Wine.
Головний інформаційний партнер – галузевий журнал про вино та інші напої Drinks Technologies.
Партнер Винного клубу «Галерея» – компанія «Міжнародні Інтелектуальні Технології» (ТМ MitCimus), ресторан «БарМаки».
Інформаційні партнери – радіо RESPECT UA, youtube-канал RIVNE LIVE, «Новини Рівненщини».
БІЛЬШЕ ФОТО – дивіться у Фотогалереї.