Винороб із Біляївки Мар’ян Шевченко служить у ЗСУ, а його вина реалізовують на благодійних аукціонах та ярмарках

 Винороб із Біляївки Мар’ян Шевченко служить у ЗСУ, а його вина реалізовують на благодійних аукціонах та ярмарках

Фото – bilyayivka.city

Винороб із Біляївки, що на Одещині, Мар’ян Шевченко від початку війни служить у ЗСУ, а його вина врожаю минулих років презентують на благодійних аукціонах, ярмарках, гастровечерях.

Дружина винороба Наталія Шевченко розповідає, що Мар’ян Шевченко пішов служити у ЗСУ в перші дні війни, пише bilyayivka.city.

– Він не міг вчинити по-іншому, – каже Наталія Шевченко, – ми тоді всі очікували наступ на Одесу. Він вчинив як справжній чоловік та пішов захищати свій дім, своє місто, свою країну. 

У лютому та навесні укріплювали регіон, щоб захистити його від просування ворожих військ: чергував на блок-постах, а після чергування – волонтерив.

Після служби розрадою для Мар’яна є можливість попрацювати, або навіть просто пройтися виноградником. Виплекана виноградна лоза дає надію, що після перемоги можна буде повернутися до улюбленої справи.

Читайте також:
Біляївка, виноробня Шевченків: тут почалася нова ера малого виноробства України

У 2022 році Мар’ян Шевченко відмовився від виробництва вина. Вважає, що це продукт радості, щастя, тріумфу життя, миру, спокою.

– Наталка мені пропонувала: я сама зроблю, а ти контролюй, давай поради, – каже Мар’ян, – але я зараз не в тому стані, щоб робити вино. Процес виноробства потребує творчого натхнення, якого зараз у мене немає. Мають бути витримані всі терміни, а я зараз не належу сам собі. 

Вино Мар’ян Шевченка з урожаю минулих років допомагає армії.

– Перший дзвінок був із Києва. Сомельє, в яких була збережена наша пляшка, попросили розповісти про вино, щоб якісно презентувати на благодійному аукціоні. Це було Кабарне Совіньйон 2016 року врожаю, витримане у дубовій бочці. Півторалітрову пляшку продали за 10,5 тисяч гривень. Там же проходив благодійний ярмарок, де продавали вина українських виноробів за донат – ми туди передали кільканадцять пляшок вин-медалістів, які продавали келихами. Нещодавно Наталія Шевченко взяла участь у благодійній гастровечері у Кропивницькому в місцевій кав’ярні «Коло кави та вина». У гастрономічну пару до груші фламбе презентувала білий Містель Шардоне. Всі кошти, зібрані під час гастровечері, пішли на допомогу ЗСУ, – каже Наталія Шевченко, 

Родина Шевченків вірить, що їхнє найкраще вино попереду – вино «Перемоги України».

Читайте також:
KOBLEVO: як вдається підтримувати марку одного з найкращих виробників вина в Україні
«Шато Чизай» запускає завод з виробництва виноградних спиртів та створює ігристі вина методом Шарма-Мартінотті на власних потужностях

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті